Red Bull patronu Christian Horner, Bu hafta sonu Bahreyn'de koşulacak yarışla başlayacak 2021 Formula 1 sezonu öncesi Oracle ile imzaladıkları sponsorluk anlaşması töreninde yeni sezona dair konuştu.
"Max'le birlikte kazanmak mücadelenin büyüklüğünü düşündüğünüzde elde ettiğimiz en büyük başarı olur." diye konuşan Horner, 2010-13 yılları arası Sebastian Vettel ile birlikte dört sene üst üste hem takımlar hem de sürücüler klasmanında şampiyonluk yaşamıştı.
"Onlar (Hamilton ve Mercedes) şu anda sporun titanları. Onları mağlup edebilirsek bu bizim en büyük başarımız olur."
Formula 1
Leclerc'den Carlos Sainz açıklaması
12/06/2021 - 08:58
"Lewis tarihin en başarılı sürücüsü ve o rekorlara şu anda erişti ki kariyerinin zirvesinde. Onun başardıkları geride bırakılamayacak."
https://i.eurosport.com/2021/03/25/3017636.jpg
"O, bu sezon için büyük bir rakip olacak ve arka arkaya şampiyonluk kazandıkları seriyi devam ettirmek için en büyük adaylar. Şu an 'underdog' konumundayız fakat meydan okuyacağız ve pes etmeyeceğiz."
"Mercedes öyle bir seviyede mücadele ediyor ki onları yenebilmek, istikrarlı bir şekilde onları yenebilmek için sınırlarımızı aşmalıyız. Bunun nasıl hissettirebileceğini düşünmüyorum bile."
Horner, Formula 1'in en dikkat çekici genç yıldızı olan Max Verstappen hakkında da değerlendirmelerde bulundu.
"Max harika bir durumda. Sezona başlarken iyi bir arabamız olduğunu düşünüyorum ve yarışmacı bir araba sağlamak da bize bakıyor."
"Süper motive. Kariyerindeki en büyük şansın bu olduğunu biliyor ve buna dört elle sarılıyor. Bunu nasıl kullandığını görmek beni etkiledi."
Formula 1
Hamilton: "Özür diliyorum"
09/06/2021 - 20:48
Formula 1
Lance Stroll, kaza sonrası konuştu
08/06/2021 - 21:52