Formula 1’de yedi dünya şampiyonluğu bulunan Mercedes Pilotu Lewis Hamilton, 31 Ağustos Pazar günü koşulan Macaristan Grand Prix’sinde bu sezonun kendisi adına altıncı podyum derecesini elde etti.
20 Mart’taki sezonun ilk yarışı Bahreyn GP’deki üçüncülük sonrası 19 Haziran’daki Kanada GP’sine kadar podyuma çıkamayan Lewis Hamilton ve Mercedes’in araç performansı soru işareti yaratmıştı.
Nitekim 19 Temmuz’dan itibaren koşulan tüm yarışlarda podyumda kendisine yer bulan Sir Hamilton, garajdaki iyileştirmelerin etkilisyle de sezonun kalan kısmı hakkında ümitvar sözler sarf ettti. Zira Mercedes, takip eden haftalarda düzenlenen Fransa ve Macaristan GP’lerine George Russell ve Lewis Hamilton ikilisiyle beraber podyumda yer almayı başardı.
Formula 1
Vettel'in yerine Alonso
02/08/2022 - 08:19
Bu hızı sezonun ikinci yarısına aktarmayı başarabilirsek, tabii ki diğerleriyle [Ferrari ve RedBull] savaşabiliriz.” diyen Hamilton, şampiyona lideri Max Verstappen’in hemen ardına bitiridiği yarıştaki performansını “oldukça tatmin edici” bulduğunu ifade etti.
“Bu sezon ilk kez Ferrari’yle savaşabildik ve dişe diş mücadele edebildik. Bu bizim için çok önemli.” diyen 37 yaşındaki efsane yarışa sıralama turlarında DRS’te yaşatığı problem nedeniyle yedinci sıradan başlamıştı.
2021 sezonunu şampiyon tamamlayan Mercedes, takımlar klasmanında bu sezon ikinci Ferrari’nin 30 puan gerisinde ikinci sırada yer alıyor. RedBull ise topladığı 431 puanla en yakın rakibinin 97 puan ötesinde bulunuyor.
"Çok önemli ilerlemeler yaptık ve çok büyük adımlar attık. Bu yüzden bu istikrarı yakalamak ve son iki yarışta iki kez çifte podyum yapmak sezonun ikinci kısmı için bize büyük bir umut ve azim veriyor.”
2022 Formula 1 sezonu 26-28 Ağustos tarihlerinde Belçika’da kaldığı yerden devam edecek.
Formula 1
Bir devrin sonu
28/07/2022 - 11:05
Formula 1
''Bir idole bağlı kalırsanız yalnızca kaybedersiniz''
16/07/2022 - 07:35