Manchester şehrine gelmesiyle birlikte mikrofonların karşısına geçen Sancho, “Ait olduğum yer burası.” sözleriyle taraftarlara selam verdi.
Sancho, Manchester City A Takımı'na girme şansını beklemek yerine Bundesliga'ya gitmeyi seçtikten sonra daha 17 yaşındayken Borussia Dortmund'a katıldı. Dortmund forması giydiği 137 maçlık süre boyunca 50 gol attı ve 64 asist yaptı.
Dört yıl sonra Premier Lig’e dönen 21 yaşındaki yıldız kanat oyuncusu Old Trafford’da yeteneklerini sergilemeye devam edecek.
Futbol
Kırmızıya Dönüş
19/09/2021 - 17:46
73 milyon poundluk bonservis bedeliyle kadroya katılan Sancho İngiltere’ye gelişini şu şekilde anlattı; “Dortmun’un bana verdiği şansdan dolayı minnettarım fakat bir gün İngiltere’ye döneceğimi biliyordum.”
https://i.eurosport.com/2021/07/23/3179136.jpg
"Manchester United'a katılma şansı bir rüyanın gerçekleşmesi gibi ve Premier Lig'de performans sergilemek için sabırsızlanıyorum. Bu genç ve heyecan verici bir kadro ile birlikte, taraftarlara başarıyı getirmek için özel bir şey yapabiliriz. Oyunumu daha da geliştirmek için menajer ve koç ekibiyle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.”
Takımına yeni bir sağ kanat oyuncusu isteyen United menajeri Ole Gunnar Solskjaer, "Jadon kulübe getirmek istediğim oyuncu tipini özetliyor, Manchester United'ın en iyi geleneklerine sahip bir forvet oyuncusu. Gelecek yıllarda kadromun ayrılmaz bir parçasını oluşturacak ve onun çiçek açmasını görmek için sabırsızlanıyorum.”
"Old Trafford ona henüz keşfedilmemiş yeteneğini ortaya çıkarması ve en üst düzeyde performans göstermesi için ihtiyaç duyduğu platformu verecek. Jadon, onun yaşındaki bir oyuncu için şimdiden çok şey başardı ve yurt dışına çıkıp kendini kanıtlama cesaretini gösterdi. Yeni yolculuğuna hazırlanırken hepimiz Jadon'ı kadroya davet etmeyi dört gözle bekliyoruz."
Jadon Sancho'nun Kırmızı Şeytanlarla olan sözleşmesi 2026'da sona erecek.
Futbol
Chiellini'den İngiltere değerlendirmesi: "Finale çıkmaları tahmin edilebilirdi"
09/07/2021 - 14:59
Futbol
Bundesliga’da sezon sona erdi
07/07/2020 - 14:50