Real Madrid'in Brezilyalı yıldızı Rodrygo, Eintracht Frankfurt ile 10 Ağustos'ta oynanacak UEFA Süper Kupa Finali öncesinde açıklamalarda bulundu.
İtalyan çalıştırıcı Ancelotti ile başarılı bir sezonu geride bırakan Rodrygo, Mundo Deportivo'ya takım olarak sahip oldukları mentaliteden bahsetti.
"UEFA Süper Kupa Finali'nde daha önce oynamadım ama her yıl oynamak istiyorum. Bunu yapmak için Şampiyonlar Ligi'ni kazanmanız gerekiyor ve ben de bunu istiyorum. Her finalde katıldığımız turnuvanın ismini unutarak oynuyoruz ve sadece kazanmayı düşünüyoruz. Süper Kupa, Şampiyonlar Ligi veya ne olursa olsun, sahaya kazanmak için çıkıyoruz. Takımımızın sahip olduğu mentalite bu."
Futbol
Kaptan Azpilicueta yuvada kaldı
05/08/2022 - 09:36
Gelişim gösterdiğini belirten genç yıldız, "Her açıdan gelişim sağladım. Hem iyi bir insan hem de iyi bir oyuncu olmak için her gün çalışıyorum. Şu anda daha olgunum ve kendimden yaşça büyük insanlarla iletişime geçebiliyorum. Futbolcu olarak bana çok şey öğretiyorlar. Ben de dünyanın iyilerinden bir şeyler öğreniyorum. Her gün öğreniyorum ve gelişiyorum." ifadelerini kullandı.
https://i.eurosport.com/2022/05/29/3383005.jpg
Gelişimden Ancelotti'nin çok büyük bir rol oynadığını ifade eden Rodrygo, "Ancelotti daima kazanıyor. O, bir fenomen. Nereye giderse gitsin başarılı oluyor. Buray geldiği ilk günden beri inanılmazlar işler başardı. Hazırlık kampında bize verdiği tavsiyeleri her zaman aklımda tutuyorum. Takım gittikçe gelişti ve gelişim gösterdi. Birkaç kötü zamanımız oldu ama en sonunda her şey yoluna girdi." dedi.
Futbol
Sergio Ramos: "En iyi halime dönüyorum"
02/08/2022 - 13:37
Futbol
Kupa evine geldi
01/08/2022 - 09:43