Anfield Road'da oynadıkları ve 2-2 sonuçlanan Manchester City maçı öncesi basın toplantısında konuşan Alman teknik adam, aşı konusunda dikkat çekici açıklamalarda bulundu.
Klopp, aşıyı yalnızca kendisini değil ancak aynı zamanda etrafındaki bütün insanları korumak için olduğunu ifade etti. 54 yaşındaki teknik direktör Liverpool'da beraber çalıştığı futbolcuların %99'unun aşı olduğunu açıklarken hiç kimseyi bunun için ikna etmeye çalışmadığını da ekledi.
Ada basını geçtiğimiz haftalarda 20 Premier Lig ekibinde yalnızca yedi takımda oyuncuların yarısından fazlasının aşılı olduğunu açıklamıştı.
Futbol
"Klopp benim daha iyi olmamı sağladı"
01/10/2021 - 18:51
"Eğer aşılı olduğumu söylersem diğer insanlar 'Bana aşılanmam gerektiğini nasıl söyleyebilirsin?' diye soracak. Bu biraz alkollü bir şekilde araba kullanmaya benziyor. Hepimizin bir iki bira içtikten sonra araba süreceğimizi düşündüğümüz durumda olduğu zamanlar olmuştur. Ama yasalar nedeniyle süremeyiz bu nedenle de sürmüyoruz."
"Ancak bu yasa iki bira içip araba sürmek isteyen beni korumak için değil, bu bütün insanları korumak için çünkü ben alkollüyüm ve biz de bunu yasa olarak kabul ediyoruz."
https://i.eurosport.com/2021/09/28/3227840.jpg
Klopp, aşının özgürlükler önünde bir limit olmadığını söyledi.
"Bunun nasıl özgürlükleri kısıtlayan bir şey olduğunu anlamıyorum çünkü eğer öyleyse alkollü bir şekilde araba kullanmanın yasak olması da özgürlüklere bir engel."
"Aşı oldum çünkü kendim için endişeliydim ama daha fazla etrafımdaki insanlar için. Eğer koronavirüse yakalanırsam benim suçum. Eğer ben hastalık kapar ve bunu bulaştırırsam bu benim hatam, onların değil."
Futbol
Kırmızıya Dönüş
19/09/2021 - 17:46
Futbol
Klopp'tan oyuncularına övgü
23/11/2020 - 11:32