Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısı için salona giren Terim'i, medya mensupları ayakta alkışladı. Tecrübeli teknik adam, yaptığı açıklamada, çok güzel bir gece yaşadıklarını söyledi.
Elde ettikleri başarıdan dolayı futbolcularını kutlayan Terim, şunları kaydetti: "Emeğin karşılığını gördüysek, beklentileri boşa çıkarmadıysak, bir nebze umut dağıttıysak ne mutlu bize. Bu ülke insanlarının daha iyilerine layık olduğunu biliyorum. Her şeye layık olan bu ülkeye, daha güzellerini vermek için çok çalışacağımıza emin olabilirsiniz. Şükürler olsun, Allah yüzümüzü kara çıkarmadı. Dualarını esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum."
Terim, galibiyetlerden sonra konuşmanın kolay olduğuna dikkati çekerek, "Bizim 1 puanımız varken, 'biz demeden bitmez' demek çok zordu, şimdi çok kolay. Ben ve futbolcularımız hiç olmadığımız kadar mütevazı olacağız. Hollanda bunu demiş, antrenörü şunu demiş bunlara rağmen Türk Milli Takımı, Fransa'da. Biz play-off kurası diye düşünürken, arkadaşlarımız şu anda Fransa kurası için gidecek. Allaha şükür bunları gördük. Eğer insanlarımızın birkaç saat yüzlerini güldürebildiysek, bundan daha güzel bir şey olamaz" diye konuştu.
Futbol
Son Atak Bükücü: "Türk Duvarı"
10/06/2021 - 13:09
Soyunma odasında oyuncularına söylediği sözleri dile getiren ay-yıldızlı teknik adam, "Maça çıkmadan sadece korkmamalarını söyledim. Maçtan sonra da bu genç yaştaki oyuncu grubunun Avrupa Şampiyonası görmesinin ne kadar önemli olduğunu söyledim ve kendilerini tebrik ettim" ifadelerini kullandı.
Terim, salonda bulunan basın mensuplarına, "kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin" sözünü anımsattı. Hiçbir zaman vazgeçmediklerini ifade eden Terim, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bugün de vazgeçmedik. Oyuncular atıldı, yine vazgeçmedik. Hollanda veya Kazakistan'da yenilsek biterdi, vazgeçmedik. Çek Cumhuriyeti'nde ve İzlanda'da vazgeçmedik. Hiçbir zaman vazgeçmedik. O yüzden oyuncularımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Umut ederim Avrupa Şampiyonası'nda uzun kalırız. Bu ülkenin insanlarının, Avrupa'nın göbeğinde Fransa'da olması çok güzel bir duygu."
Fatih Terim, Ankara'da yaşanan terör saldırısına da değinerek, "Çek Cumhuriyeti'nde dünyanın en büyük başarılarından bir tanesini aldık. Sevinsen buruk, sevinemiyorsun. Keşke bir tek evladımız ölmeseydi de biz de Avrupa Şampiyonası'na gitmeseydik. Dünya Şampiyonası'na da gitmeyelim. Bir tane cana değer mi? Bütün aldığımız galibiyetler onların ruhuna gitsin" değerlendirmesinde bulundu.
Süper Lig
Bak sen şu işe...
04/05/2019 - 10:24
Şampiyonlar Ligi
"Rakibimiz bizden daha iyi oynadı."
03/12/2018 - 10:09