Arsenal’de Pierre-Emerick Aubameyang'ın kaptanlığının alınmasının ve transfer döneminde takımdan ayrılacağına kesin gözle bakılmasının yankıları devam ederken, menajer Arteta bu konu hakkında bir açıklama daha yaptı.
Kulubün, Aubameyang'a konu özelinde çok da sert davranmadığını düşündüğünü söyleyen Arteta, oyuncularından saygı ve bağlılık beklediğini dile getirdi.
Bir diktatör gibi otorite kurmak istemediğini söyleyen Arteta, gazetelere verdiği demeçte; “Sadece bir şey istiyorum: saygı ve bağlılık. Bu seviyede, eğer bunu alamazsam, çantamı toplayıp başka bir yere giderim çünkü isteyebileceğim minimum şey bu.” ifadelerini kullandı.
Futbol
Haaland, Dortmund’un Kendisine Baskı Yaptığını Düşünüyor
DÜN - 21:57
https://i.eurosport.com/2021/12/11/3270185.jpg
"Kulüp için çalışan herkesten bunu bekliyorum. Her şeyden önce kendimden de bunu bekliyorum ve bunu yapmadığım gün o kapıdan girip başka bir şey yapacağım. Bu kadar net.
“Başarılı olmak için bir şeye tutkula bağlı olmanız gerekli. Tarihiyle bu büyüklükteki bir kulübü temsil etmek istemeniz gerekir. Getirmemiz gereken minimum standart budur.
"Kimseden topa her vurduğunda üst köşeye koymasını istemeyeceğim ama onlardan bu kulüp için her gün doğru şeyleri yapmalarını isteyeceğim."
Aubameyang’ın Arsenal ile sözleşmesi 2023 yılına kadar devam etmesine rağmen, oyuncunun ara transfer döneminde takımdan ayrılması bekleniyor. Gabonlu millî futbolcu 2021-22'de oynadığı 14 Premier Lig maçında dört gol kaydetti.
Futbol
“Real Madrid İspanya’nın En Formda Takımı”
11/01/2022 - 21:12
Futbol
"Çılgınca şeyler" değil Liverpool'da kalmak istiyor
11/01/2022 - 19:22