Arsenal’de Pierre-Emerick Aubameyang'ın kaptanlığının alınmasının ve transfer döneminde takımdan ayrılacağına kesin gözle bakılmasının yankıları devam ederken, menajer Arteta bu konu hakkında bir açıklama daha yaptı.
Kulubün, Aubameyang'a konu özelinde çok da sert davranmadığını düşündüğünü söyleyen Arteta, oyuncularından saygı ve bağlılık beklediğini dile getirdi.
Bir diktatör gibi otorite kurmak istemediğini söyleyen Arteta, gazetelere verdiği demeçte; “Sadece bir şey istiyorum: saygı ve bağlılık. Bu seviyede, eğer bunu alamazsam, çantamı toplayıp başka bir yere giderim çünkü isteyebileceğim minimum şey bu.” ifadelerini kullandı.
Futbol
"Şimdi doğru zaman"
7 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2021/12/11/3270185.jpg
"Kulüp için çalışan herkesten bunu bekliyorum. Her şeyden önce kendimden de bunu bekliyorum ve bunu yapmadığım gün o kapıdan girip başka bir şey yapacağım. Bu kadar net.
“Başarılı olmak için bir şeye tutkula bağlı olmanız gerekli. Tarihiyle bu büyüklükteki bir kulübü temsil etmek istemeniz gerekir. Getirmemiz gereken minimum standart budur.
"Kimseden topa her vurduğunda üst köşeye koymasını istemeyeceğim ama onlardan bu kulüp için her gün doğru şeyleri yapmalarını isteyeceğim."
Aubameyang’ın Arsenal ile sözleşmesi 2023 yılına kadar devam etmesine rağmen, oyuncunun ara transfer döneminde takımdan ayrılması bekleniyor. Gabonlu millî futbolcu 2021-22'de oynadığı 14 Premier Lig maçında dört gol kaydetti.
Futbol
Mo Salah'tan tarihi imza
02/07/2022 - 11:59
Futbol
2026 Dünya Kupası'nın ev sahibi şehirleri belli oldu
17/06/2022 - 10:49