Dün akşam Bakü'de oynanan karşılaşmada Milli Takımımız Galler'e Aaron Ramsey ve Connor Roberts'ın golleriyle 2-0 mağlup oldu. İlk maçta İsviçre'den bir puan alan ve Türkiye'ye karşı aldığı galibiyetle gruptaki puanını dörde yükselten Galler, gruptaki son maçlar öncesi bir üst tura yükselmek için önemli bir avantaj elde etti.
Maçın 42. dakikasında fileleri sarsarak takımını 1-0 öne geçiren Juventus'un yıldız oyuncusu Aaron Ramsey, Galler'in ilk yarıyı domine ettiğini ifade etti.
"Biraz rahatlama hissediyorum, gol atmadan önce iki fırsatım daha vardı ama ilk yarı harikaydı, biz gerçekten domine ettik. İkinci yarıda harika bir karakter ortaya koyduk ve maçı tamamen kazanmayı hak ettiğimizi düşünüyorum."
Futbol
Gareth Bale’den devam kararı
28/06/2021 - 07:33
"Şimdi kendimize çok önemli bir şans tanıdık, önümüzde bir büyük maç daha var, iyi bir pozisyondayız."
https://i.eurosport.com/2021/06/16/3154798.jpg
Maçın ikinci yarısında duraklama anlarında Gareth Bale'in pasını gole çeviren ve skoru tayin eden Connor Roberts, golünü kariyerinin en önemli anı olarak nitelendirdi.
"Kariyerimin belki de bir daha erişileyemeyecek en önemli anıydı."
"Bugün ileriye doğru büyük bir adımdı, Pazar günü önemli bir maçımız var. Fakat bugün kazanmak bize hiç de zarar vermedi. Genç bir grubuz ancak dayanıklılığımız, maçın son dakikasına kadar koşacak insanlarımız var. Bu akşam bunu yaptık."
Maçın ikinci yarısında skor 1-0'ken kendi kazandığı penaltıyı kaçırmasına rağmen ürettiği iki asist ve sergilediği etkili oyunla maçın adamı seçilen Gareth Bale, takımın gösterdiği karakterin altını çizdi.
https://i.eurosport.com/2021/06/16/3154850.jpg
"Kazandığımız için fazlasıyla mutluyum, iyi savaştık, inanılmaz çalıştık. Evet bir penaltı kaçırdım ama devam etmek için iyi bir karakter gösterdiğimi hissediyorum. Sondaki ikinci gol de pastanın süsüydü."
"Aaron [Ramsey] birkaç kez içeri girdi. Biz her zaman iyi bağlantı kurardık. Bugün kazanmak çok önemliydi."
Galler Milli Takımı Teknik Direktörü Rob Page ise Gareth Bale'in penaltıyı kaçırmasına rağmen oyunda kalmasına vurgu yaptı.
"Gareth'ın gösterdiği karakterdi. Herkes hata yapar. Ancak o hatasıyla devam etti ve maçın adamı oldı. Kaptan olarak çok önemli bir rol oynadı. Aynı zamanda Aaron Ramsey'in de bu akşam harika olduğunu düşünüyorum."
Futbol
PREMIER LİG’DE YEDİNCİ HAFTA
03/11/2020 - 23:12
Futbol
Harry Kane’in yeniden doğuşu
02/11/2020 - 16:35