Liverpool teknik direktör yardımcısı Pepijn Lijnders, salı günü yaptığı açıklamada, kulüpteki COVID-19 vakaları ve sakatlıkların sayısı göz önüne alındığında Liverpool'un dört günde iki maç oynamak zorunda olmasının "saçma" olduğunu söyledi.
Ligde Pazar günü Tottenham Hotspur ile 2-2 berabere kalan Anfield ekibi, Lig Kupası çeyrek finalinde Çarşamba günü Leicester City ile karşılaşacak.
Premier Lig ve İngiliz Futbol Ligi yönetimi, tatil dönemindeki yoğun fikstürün COVID-19 vakalarındaki artışa rağmen planlandığı gibi devam edeceğini duyurdu.
Futbol
"Messi'yi eleştirenler futbol hakkında bir şey bilmiyor"
DÜN - 19:45
Lijnders gazetecilere verdiği demeçte, "Oyunun kalitesini artırmak için her zaman önerilerde bulunur ve görüşümüzü dürüst bir şekilde söyleriz. Pazartesi günkü toplantıda yaptığımız şey de buydu. Yoğunluğu seviyoruz ama herkesin dinlenmemize saygı duyması gerekiyor."
https://i.eurosport.com/2020/08/18/2866440.jpg
"48 saat sonra oynamak zorunda olmamızın saçma olduğunu düşünüyoruz. Sakatlık riski çok daha yüksek... Takımlara neden oynamak istediklerini sormanız gerekecek. COVID vakaları bu kadar fazlayken, bu çok mantıksız.
Lijnders, Premier Lig'in fikstür ertelemeleri konusunda kulüp yöneticileriyle görüşmek yerine bilim insanları ve doktorlardan tavsiye alması gerektiğini de sözlerine ekledi.
"Benim için uzmanlar yöneticiler değil. Benim için uzmanlar bilim insanları ve doktorlar. Onların yönergelerini izlemeliyiz... Premier Lig de onlara sormalı - CEO'lara değil, yöneticilere değil" dedi.
Futbol
FIFA, Yılın En İyilerini Açıkladı
18/01/2022 - 06:51
Futbol
Haaland, Dortmund’un Kendisine Baskı Yaptığını Düşünüyor
15/01/2022 - 21:57