İngiltere Premier Lig’de bitime yedi maç kala Manchester City’nin bir puan gerisinde zirve takibini sürdüren Liverpool, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde yarı final ve FA Kupası’nda final maçlarına çıkacak. Bu sezon daha önce Chelsea’ye karşı penaltılarla Lig Kupası şampiyonu olan Kırmızılar, dört kupayı da müzesine götürme şansını sürdürüyor.
Liverpool’un kalan üç kupadaki şansını değerlendiren Virgil van Dijk, dörtleme yapmanın kendisi için bir hayal olduğunu ancak bu başarıyı elde etmenin neredeyse imkansız olduğunu düşündüğünü söyledi.
"Kimse şu ana kadar dörtleme yapamadı ve bunun bir sebebi var. Çünkü bunu yapmak neredeyse imkansız."
Futbol
Philippe Coutinho: "Barcelona, çocukluk hayalimdi"
4 SAAT ÖNCE
"Dışardaki bütün bu dörtleme veya üçleme konuşmaları üzerimize ekstra bir baskı oluşturuyor. Bu herkesin hayalini kurduğu bir şey, katıldığın her turnuvada şampiyon olmak. Ama bunun ne getireceğini göreceğiz. Her şey olabilir. Diğer takımlar için de tabii ki."
https://i.eurosport.com/2022/04/16/3356526.jpg
Liverpool, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde final bileti için Villarreal’le kozlarını paylaşacak. Finaldeyse Real Madrid-Manchester City eşleşmesinin galibiyle karşılaşabilir.
Ligde yedi maçı kalan Kırmızılar, sezon bitimine kadar Tottenham, Manchester United ve Everton’la karşı karşıya gelecek.
Geçtiğimiz hafta FA Kupası yarı finalinde Manchester City’le karşı karşıya gelen Liverpool, sahadan 3-2 galip ayrılmıştı.
Futbol
Kylian Mbappe: "Paris, benim şehrim"
6 SAAT ÖNCE
Futbol
Ronaldo'ya yeşil ışık
16/05/2022 - 18:38