La Liga'nın onuncu haftasında karşı karşıya gelecek Real Madrid-Barcelona maçı öncesi konuşan Karim Benzema, El Clasico'nun önemi hakkında dikkat çekici bir açıklamada bulundu. Son yıllarda marka değeri konusunda Avrupa'daki diğer liglerin gerisinde kaldığı yorumları yapılan La Liga'da, en büyük yıldızlar Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo'da takımlarından ayrılmıştı.
24 Ekim'de oynanacak maç öncesi konuşan Fransız yıldız Karim Benzema, bu rekabetin halen daha futbol dünyasındaki en iyi maç olduğunu söyledi.
"Benim için, o hala aynı. Hala dünya futbolunda var olan en iyi maç."
Futbol
Ronaldo'ya yeşil ışık
16/05/2022 - 18:38
"Bu orada olan, oradan ayrılan ve oraya gelecek oyuncularla alakalı değil. Real Madrid-Barcelona maçı tarihidir. İsmler değişir ama daha önce orada Zidana, Ronaldinho, Ronaldo, Eto'o da vardı. Real Madrid-Barcelona her zaman Real Madrid-Barcelona olacak."
Karim Benzema, sezona kötü bir başlangıç yapan rakiplerini küçük görmemeleri gerektiğini düşünüyor.
"Onlara karşı oynamak için hiçbir zaman iyi değildir. Barcelona gibi bir takım veya herhangi bir zirve takımı, kötü maç çıkarabilir ve oradan yeniden çıkabilirler. Bu bizim rahat olamayacağımız bir maç, onlar şimdiye kadar hiç iyi oynamamış olsa bile."
https://i.eurosport.com/2021/04/13/3051877.jpg
Benzema aynı zamanda Ballon d'Or'u kazanmanın hayalinin gerçek olması anlamına geleceğini ve bu hedef için çalışmanın kendisine daha iyi bir oyuncu olurken motivasyon sağladığını söyledi.
"Bu küçüklükten beri bir hayal ve bir motivasyon aynı zamanda. Ballon d'Or dünyadaki en iyi oyuncuları simgeliyor ve bu listede olmak harika. Orada olanları görünce bu gerçekten tatmin ediyor. Her zaman hedef buydu."
"Oynarken ama Ballon d'Or'u düşünmüyorum. Takıma galibiyeti getirmek içi yardımcı olmayı düşünüyorum."
Futbol
"Messi'yi eleştirenler futbol hakkında bir şey bilmiyor"
23/01/2022 - 19:45
Futbol
“Adaletin hedef ve gayesi eşitliği sağlamaktır”
09/12/2021 - 05:16