Portekiz'in önde gelen spor gazetesi Record, Portekiz Milli Takımı'nın şampiyonluğuna geniş yer ayırırken, "Destansı. Portekiz Avrupa'nın şampiyonu" başlığını öne çıkardı.
Spor basınının önemli gazetelerinden A Bola, "Portekiz'in gururu" manşeti ile Cristiano Ronaldo'nun kupayı kaldırdığı fotoğrafı kullandı.
Bir diğer spor gazetesi O Jogo ise manşetini "Sonsuz" şeklinde attı. Gazetenin ilk sayfasında "Pazar günü Avrupa Atletizm Şampiyonası'na madalyayla başladı, EURO 2016'da kahramanlık ve mutlulukla son buldu" denildi.
Futbol
Neymar: "Mbappe, tam bir deli"
24/05/2022 - 05:03
Öte yandan basında, final maçında sakatlanıp, 25. dakikada yerini Quaresma'ya bırakan Cristiano Ronaldo'nun kazanılan kupanın profesyonel hayatının en önemli başarısı olduğunu belirttiği açıklamaya yer verildi.
Portekiz'e kupayı getiren golün sahibi Eder, basına verdiği demeçte, Ronaldo'nun kendisine şampiyonluk golünü atacağını söylediğini ve bu güvenle topu ağlara gönderdiğini ifade etti.
Quaresma'dan madalya yorumu
Portekiz basınında, Beşiktaşlı Ricardo Quaresma'nın şampiyonluk madalyası ile ilgili yaptığı "Madalya mı? Eğer altınsa satacağım." esprisine de yer verildi.
Futbol
Ronaldo'ya yeşil ışık
16/05/2022 - 18:38
Futbol
"Bazen tanınmamak istiyorum"
04/12/2021 - 12:36