Pandemi sürecinden etkilendiğini de belirten Pröpper, özellikle yurt dışında oynadığı süreçte bu hisse kapıldığını söyledi. 2017 yılında PSV’den Brighton'a transfer olan Pröpper, dört sezonun geçirdikten sonra PSV'ye geri dönmüştü.
Emeklilik haberini kulübün internet sitesinde yaptığı açıklama ile duyuran Pröpper: “"Yurt dışında oynadığım dönemde futbol sevgimi yavaş yavaş kaybettiğimi fark ettim. Gereken disiplini son derece zor buldum. Pandemi dönemi de bana iyi gelmedi."
https://i.eurosport.com/2019/12/08/2732763.jpg
Futbol
Haaland, Dortmund’un Kendisine Baskı Yaptığını Düşünüyor
DÜN - 21:57
"Bu yaz kulübüme geri döndüğüm için minnettarım. Hollanda'ya geri döndüğümde futboldaki eğlencenin benim açımdan geri döneceğini umuyordum. Ne yazık ki futbol ikliminde kendimi rahat hissetmediğim için bu dileğim gerçek olmadı. Artık futbol oynamak istemiyorum, bu yüzden işim bitti"
"Tam olarak ne istediğimi, tutkularımın ve ilgi alanlarımın ne olduğunu bulacağım. Futbolu özleyecek miyim? Hepimiz göreceğiz. Artık aileme vakit ayıracak zamana sahibim"
Futbola Vitesse altyapısında başladıktan sonra 2015 yazında PSV Eindhoven'a transfer olan Pröpper, 2017 yazında 13 milyon euro'ya Brighton'ın yolunu tuttu.
Brigton’da geçirdiği dört sezonun ardından yeniden PSV’ye dönen Pröpper, sezon başından bu yana 16 maçta forma giydi.
Futbol
“Real Madrid İspanya’nın En Formda Takımı”
11/01/2022 - 21:12
Futbol
"Çılgınca şeyler" değil Liverpool'da kalmak istiyor
11/01/2022 - 19:22