Metropolitano Stadyumu'nda alınan 0-0'lık sonuçla Şampiyonlar Ligi'nde yarı finale çıkmayı başaran Manchester City'de teknik direktör Pep Guardiola, Atletico Madrid teknik direktörü Diego Simeone ve oyun anlayışıyla ilgili asla bir eleştiride bulunmadığını ifade etti.
Simeone'nin şahsına ve defansif oyun anlayışına yönelik asla bir eleştiride bulunmadığını söyleyen Guardiola, "Geçmişte, bugün veya gelecekte, savunmayı çok iyi yapan takımlarla karşılaşmanın her zaman zorlu olacağını söylemiştim. Dediğim tek şey buydu." şeklinde konuştu.
https://i.eurosport.com/2022/04/14/3355284.jpg
Futbol
Philippe Coutinho: "Barcelona, çocukluk hayalimdi"
5 SAAT ÖNCE
"Atletico bizi çok zorladı ve ikinci yarıda mükemmellerdi. Oynamayı unuttuk ve başımız belaya girdi. Atletico ikinci yarı çok fazla şans bulurken bizim sadece bir pozisyonumuz vardı."
Rakiplerinin ellerinden gelenin en iyisini yaptığını ifade eden Pep Guardiola, "Her şeyi savunduk ama pozisyon bulmayı başardılar. Son pozisyonda gol atmayı başarsalardı ne olacaktı? Her şeylerini verdiler. Bu stadyumda oynamak her zaman zor oluyor." ifadelerini kullandı.
Simeone'nin istediği her anlayışla futbol oynatabileceğini sözlerine ekleyen Guardiola, rakiplerinin çok iyi oynamasından dolayı acı çektiklerini belirtti.
Öte yandan Pep Guardiola, dokuz kez ile Şampiyonlar Ligi tarihinde en çok yarı finale yükselen teknik direktör olmayı başardı.
Futbol
Kylian Mbappe: "Paris, benim şehrim"
6 SAAT ÖNCE
Futbol
Ronaldo'ya yeşil ışık
16/05/2022 - 18:38