İngiltere Kadın Futbol Takımı, daha önce oynadığı üç yarı final mücadelesinden mağlup ayrılmıştı. Ancak Sarina Wiegman, takımın onun öncülüğünde geliştiğini düşünüyor.
İngiltere teknik direktörü Sarina Wiegman, takımı devraldığından bu yana daha özgüvenli ve daha dayanıklı olduğunu düşünüyor.
Lionesses, bu gece WEURO 2022 yarı finalinde İsveç ile karşılaşacak. Bu maçı kazanan, finalde Almanya-Fransa yarı final eşleşmesinin galibiyle oynayacak.
Futbol
Marc Cucurella: ''Burada olduğum için mutluyum''
DÜN - 16:05
Çeyrek finalde İspanya’ya karşı yaptıkları geri dönüş sonrası yarı finale ulaşan İngiltere’de teknik direktör Wiegman, oyuncularına güveni tam olduğunu belirtirken şunları söyledi:
“Bence mental olarak gayet iyiyiz. Aslında geçtiğimiz Eylül’de geldiğimden beri iyi bir mentalite görüyorum. Dayanıklılığımız gerçekten çok iyiydi. Takım içindeki güven arttı. Bu geçtiğimiz yıl içinde arttı. Biz sadece birbirimize karşı sorumluyuz.”
“Küçük bir aksilik yaşadık ve İspanya’ya karşı geriye düştük. Ama sakin kaldık ve oyunumuzu oynamaya çalıştık. Bence gerçekten güçlü bir takımız ve aksiliklerin üstesinden gelebiliriz.
Geçen yıl Phil Neville yerine göreve getirilen Wiegman, geçmişe bakmayı reddediyor.
“Ben şu andayım ve yalnızca şimdiyi düşünüyorum. Biz İngiltere’yiz. İsveç bizim rakibimiz. Çok güçlü kadroları var. Biz sadece kendi oyun tarzımızda oynayacağımızı ve bunun bize galibiyeti getireceğini umuyoruz.”
“Bence çok çekişmeli bir maç olacak. Son yıllarda hep iyi performans sergilediklerini görüyoruz. FIFA sıralamasında ikinci sıradalar. Farklı bir maç olacak. İspanya maçından çok farklı maç olacak çünkü farklı oyun tarzları var ama biz buna hazırız.
İngiltere, Avrupa Şampiyonalarında İsveç’e karşı son altı maçta bir kez kazandı, bir kez berabere kaldı ve dört kez kaybetti. Ancak Wiegman, Hollanda teknik direktörüyken İsveç’i 2017 ve 2019 yılında yenmeyi başarmıştı.
https://i.eurosport.com/2022/02/18/3322054.jpg
Sarina Wiegman, istatistiklerle alakalı şunları söyledi:
“Bu farklı bir durum, bunların şu anda bir önemi yok. Yarın, önemli olan sadece yarın.”
İngiltere, arka arkaya üç turnuvada yarı finalde elendi. Defans oyuncusu Millie Bright, memleketi Sheffield’da farklı ve yeni bir hikaye olacağını ve bunun için sabırsızlandığını söyledi. WEURO 2017 ve 2019 Dünya Kupası’ndaki son dört mağlubiyette oynayan Millie Bright, şunları söyledi:
“Karşılaştırma yapmak zor, her yarı final farklıdır ve yolculuğun bir parçasıdır. Deneyimlerden öğreniyorsunuz. Biz önceki yarı finallerden çok ders aldık. Ama artık onları bir yere park etmemiz gerekiyor çünkü yeni bir yola çıkıyoruz ve takım olarak farklı yerdeyiz.”
“Geçmiş geçmişte kaldı. Bütün gözler ileriye dönük vaziyette. Biz kendi küçük balonumuzda kalıyoruz. Herkes üzerimizde baskı olduğunu düşünüyor ama biz sadece oyunda kalmak için ne yapmamız gerektiğine odaklanıyoruz.”
“İngiltere formasını her giydiğimde kendimi evimdeymiş gibi hissediyorum. Futbolla ilgili hiçbir anıyı silmek istemiyorum. Geçmişten ders almalısınız. Memleketime geri dönmek gerçekten güzel, taraftarları kalabalığın içinde görmek için sabırsızlanıyorum.
Futbol
Joachim Andersen Liverpool maçı sonrası tehdit mesajları aldığını açıkladı
DÜN - 08:44
Futbol
Thomas Tuchel ile Antonio Conte birbirine girdi
15/08/2022 - 13:05