Göreve gelişinden sonraki ilk basın toplantısında konuşan Nuno Espirito Santo, Harry Kane için gündemde olan transfer iddialarına cevap verdi. Takımın en önemli silahı Harry Kane ligde 23 gol 14 asistle tamamladığı ve yine kupasız kapattığı sezon sonrası yeni bir kulüpte oynamak isteyebileceğine dair açıklamalarda bulunmuştu.
Premier Lig'in son şampiyonu Manchester City'nin Kane için yaptığı ilk teklifse reddedilmişti.
"Aklımda herhangi bir şüphe yok. Harry için dileyebileceğim iyi toparlanması ve iyi dinlenmesi. Buraya vardığında daha iyi olmak için kendisine söz vermesi gerektiğini hissedecek. Hırslıyız, iyi şeyler başarmak istiyoruz ve burada Harry'e güveniyoruz."
Futbol
Chiellini'den İngiltere değerlendirmesi: "Finale çıkmaları tahmin edilebilirdi"
09/07/2021 - 14:59
Harry bizim oyuncumuz. Nokta. Başka bir şey hakkında konuşmaya gerek yok."
Portekizli menajer, başta Kane olmak üzere Avrupa Şampiyonası nedeniyle izinde olan futbolcularla henüz temas kurmadığını dile getirdi.
Premier Lig'i yedinci sırada noktalayan ve FA Cup finalinde Chelsea'ye mağlup olan Tottenham'da, Nuno Espirito Santo öncesi Antonio Conte, Julen Lopetegui ve Maurizio Sarri Kuzey Londra ekibinin teklifini geri çevirmişti. Daha önce Premier Lig'de Wolves başında gösterdiği performansla dikkat çeken Nuno ise Spurs'te çalışmanın kendisine verdiği mutluluğun altını çizdi.
"Buradayım, bu olmak istediğim yer. Çok mutluyum."
"Yapmak istediğimiz taraftarlarımızı gururlandırmak ve takımımızı, oyuncularımızı sevmelerini sağlamak. Taraftarların [takımı] seveceklerine tamamen olumlu bakıyorum."
Futbol
A Milli Takım'ın EURO 2020 serüveni başlıyor
11/06/2021 - 17:18
Futbol
"25 buçuk kupa kazandım"
09/06/2021 - 11:28