Futbol

İlkay'dan Mesut'a destek

Share this with
Copy
Share this article

Ilkay Gundogan and Mesut Ozil

Image credit: Getty Images

ByEurosport Türkiye
28/08/2018 at 13:06 | Updated 28/08/2018 at 13:17

Milli takıma tartışmalı bir şekilde veda eden Mesut Özil'in eleştirilerine İlkay Gündoğan da hak verdi.

Hayal kırıklığıyla geçen 2018 Dünya Kupası'nın ardından milli takıma sitemli bir şekilde veda eden Mesut Özil'e, kendisi gibi son dönemde eleştirilerin hedefi olan İlkay Gündoğan'dan destek geldi.

Westdeutsche Allgemeine gazetesine açıklamalar yapan İlkay, Mesut'un ülkedeki ırkçı yaklaşıma ilişkin tespitlerine hak vererek, "Almanya'daki hayatımın neredeyse her anı için güzel anılarım var. Kesinlikle burada kalmak istiyorum. Ancak bazı insanlar bunu politika aracı olarak kullanıyorlar. Kullandıkları dil de kesinlikle ırkçı nitelikliydi." diye konuştu.

Futbol

“Paris Saint-Germain’de Nasser al-Khelaifi beni koruyordu Arsenal’de ise bu yoktu”

17/05/2020 AT 12:01

Mesut Özil'in Almanya'yı bırakmasını üzücü olarak nitelendiren İlkay Gündoğan, "Ülke futbolu için çok şey yaptı. Olmaması takım için büyük kayıp. Mesut benim için de çok şey yaptı. Almanya için oynama isteği duymama neden olan isimlerden biri. Almanya Milli Takımı'nın yolunu bana Mesut açmıştı. Ona daha iyi bir şekilde veda edilmesini isterdim. Her ne kadar bu onun kararı olsa da ben daha farklı yapardım. Çünkü ondan daha farklı kişiliğe sahibim." dedi.

27 yaşındaki futbolcu ayrıca milli takımı bırakmayı düşünmediğini belirterek, "Fotoğraf olayından sonraki gelişmeler beni endişelendirdi. Taraftarlardan tepki görür, politikacılar tarafından da hakarete uğrarsanız endişelenirsiniz. Ancak ben kaçmak istemiyorum. Bu durumla yüzleşmek istiyorum. Islıklanmam benim için çok zordu. Hayatımın sonuna kadar bunu unutmayacağım." sözleriyle yaşadığı hayal kırıklığını dile getirdi.

Futbol

Mesut Özil maaş kesintisini kabul etmiyor

21/04/2020 AT 10:43
Futbol

Mesut Özil’i PES’ten sildiler

19/12/2019 AT 10:49
Related Topics
FutbolAlmanyaMesut ÖzilIlkay Gündogan
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Futbol

“Mental bakış olarak Taş Devri’nde gibiydik”

BIR SAAT ÖNCE

Latest Videos

Futbol

1996 Atlanta Olimpiyatları: Brezilya-Nijerya | Geniş Özet

00:04:54

Most popular

Tenis

2020 Madrid Açık | CANLI YAYIN

28/04/2020 AT 10:07
View more