İspanya ve Almanya dün akşam UEFA Uluslar A Ligi Dördüncü Grubu son maçında karşı karşıya geldi. İspanya Milli Takımı, Sevilla'da oynanan maçı Alvaro Morata, Ferran Torres (3), Rodri ve Mikel Oyarzabal'ın golleriye 6-0 kazandı. Bu sonuçla son 89 yılın en büyük mağlubiyetini yaşayan Almanya Milli Takımı, son haftasına lider girdiği grubu ikinci sırada tamamladı ve final aşamasına yükselemedi. Aldığı puanını 11'e yükselten İspanya ise grubu ilk basamakta noktaladı.

Avrupa futbol tarihinin hatırlanacak maçları arasına giren bu karşılaşma yabancı basında da büyük yer tuttu.

Futbol
Sergio Ramos'tan bir rekor daha
15/11/2020 - 10:02

Almanya

Bild: "Jogi-Faciası. Almanya grup liderliği için sahadaydı ve onun yerine acı bir ders aldı."

Süddeutsche Zeitung: "Almanya Milli Takımı 11'i, İspanya gösterisine izin verdi. İspanya goller buldu, Alman oyuncular hata üstüne hata yaptı. Grup liderliği yerine aşağılanma."

Spiegel: Almanya Milli Takımı paramparça oldu. Savunma ortaları savuşturamadı, hücumda fırsat yaratamadık. Almanya, İspanya'ya karşı kara bir gün yaşadı ve 2021'de oynanacak finallere yükselme hakkını hediye etti."

İspanya

Marca: "Luis Enrique'nin takımı sürprizlerle dolu gecede Almanya'ya nefes aldırmadı. İspanya, Almanya'yı parçaladı - acınacak durumda bir rakip."

Mundo Deportivo: "Luis Enrique'nin takımı rahat bir performans ve yüksek verimle oynadığı maçta Almanya'ya karşı tarihi bir galibiyet aldı."

İngiltere

The Guardian: "Bunun geleceğini kimse görmedi. İspanya, Sevilla'da Almanya'ya karşı aldığı gösterişli galibiyetle gelecek yıl oynanacak Uluslar Ligi Play-off'una katılmaya hak kazandı."

İtalya

Gazzetta dello Sport: "Ritim, Agresiflik, Teknik. Luis Enrique'nin takımı Almanya'yı tarihi 6-0'lık bir skorla domine ederek, Uluslar Ligi Dördüncü Grubu'nu lider bitirdi ve 'Dörtlü Final'e yükseldi."

Fransa

L'Équipe: "İspanya rakiplerini sıklıkla domine ederdi, fakat bazen hakimiyetini gole dönüştürmekte zorlanırdı. Almanya'ya karşı durum kesinlikle böyle değildi. Galibiyeti almak, grubu lider bitirmek ve tarihin ikinci Uluslar Ligi'nde 'Dörtlü Final'e yükselmek: La Roja, Almanya Milli Takımı'nı tamamen parçalara ayırdı."

Futbol
Süper Lig’e dönüş | Trabzonspor
28/05/2020 - 15:41
Futbol
İspanya'nın yeni teknik direktörü Luis Enrique
09/07/2018 - 15:02