Cesar Azpilicueta, Chelsea ile iki yıllık yeni kontrat imzaladı.
İspanyol oyuncu, en son bu yaz serbest kalmaması adına sözleşmesi bir yıl uzatmıştı. Ancak yinede bu yaz ismi transfer konusunda çok geçti.
Azpilicueta, Chelsea’nin resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
Futbol
"Ancelotti daima kazanıyor"
04/08/2022 - 14:06
“Evim Chelsea’de kalma süremi uzattığım için gerçekten çok mutluyum.”
“Bu kulübe katıldığımdan bu yana neredeyse 10 yıl geçti, bu yüzden sevgiyi gerçekten hissediyorum ve elimizdeki yeni proje için gerçekten heyecanlıyım.”
“Bana bu harika kulüpteki yolculuğumu sürdürme fırsatı verdikleri için Bay Todd ve Bay Behdad'a teşekkür etmek istiyorum ve maceramıza devam etmeyi gerçekten dört gözle bekliyorum. Gerçekten gururlu bir kaptanım ve umuyorum ki birlikte güzel anılar paylaşabileceğiz.”
https://i.eurosport.com/2022/08/04/3427800.jpg
Katalan ekibinde yeniden yapılanma devam ederken Cesar Azpilicueta’nın Barcelona menajeri Xavi Hernandez için bir hedef olduğuna inanılıyordu.
Çıkan haberler Barcelona, Chelsea'nin de ilgilendiği defans oyuncusu Jules Kounde'yi kadrosu katan taraf olması sonrası İspanyol oyuncu, Barcelona’ya transfer olma konusunda isteksiz olduğunu ve Thomas Tuchel’in takımda kalacağını söylüyordu.
Chelsea, yaptırımlarla geçen sıkıntılı sezonda 32 yaşındaki oyuncunun, o dönemde güçlü liderlik niteliklerini göstermesinden sonra oyuncuyu tutmak istiyordu.
Chelsea’nin eski sahibi Roman Abramovich döneminde, 30 yaşından büyük bir oyuncuya 12 aylık konrattan fazlası verildiği çok ender görülüyordu.
Cesar Azpilicueta, Chelsea ile 24 resmi müsabakaya daha çıkması durumunda 500 maç barajına ulaşacak.
Futbol
Sergio Ramos: "En iyi halime dönüyorum"
02/08/2022 - 13:37
Futbol
Kupa evine geldi
01/08/2022 - 09:43