Manchester United’ın durumu hakkında açıklama yapan Rio Ferdinand, takımın kaptanının da değişmesini istedi. Kaleci David de Gea’nın takımın liderliğini daha iyi yapacağını söyleyen Ferdinand, Maguire’a kaptanlık görevinin çok erken verildiğini ve bu yükü kaldıramadığını söyledi.
Ağustos 2019’da Leicester City’den 80 milyon sterlin karşılığında katılan Maguire, takıma katıldıktan 6 ay sonra Inter’e transfer olan Ashley Young’ın yerine kaptanlığa getirildi.
Manchester United’ın 12 yıl boyunca formasını giyen Rio Ferdinand, Maguire'ın böyle büyük bir sorumluluğu üstlenemeyecek kadar tecrübesiz olduğunu öne sürdü.
Futbol
"Şimdi doğru zaman"
05/07/2022 - 08:06
https://i.eurosport.com/2021/10/25/3243049.jpg
Five Vibe’a açıklama yapan Rio Ferdinand: “Kaptanlığa sahip olması, ona ilk on birde oynama şansını verdi. Bence, kaptanlığı çok erken verdiler. Tabii United’da kaptanlık teklif ettiğiniz zaman kimse bu görevi reddedemez.” İfadelerini kullandı.
"United’da, kaptanlık baskısını hissetmeden rahat bir şekilde oynayamazsınız. Bu çok zor bir iş. Maguire'da henüz kaptanlık vasfı yok.
David de Gea’nın Maguire yerine daha iyi bir kaptanlık yapacağına inanan Ferdinand, United menajeri Ralf Ragnick'in kaptanlık yükünü De Gea'ya devretmesi halinde Maguire'ın üzerindeki baskıyı hafifleteceğini düşünüyor: “Maguire’ın daha fazla eleştiri almasının engellenmesini lazım. Kaptanlığı ondan alarak üzerindeki baskıyı hafifletebilirsiniz. Kulüpte çok fazla kaptan olabilcek futbolcu var.”
David de Gea United ile Premier Lig, Avrupa Ligi ve FA Kupası zaferleri yaşarken, Maguire kulüpteki üçüncü sezonunu geçiriyor.
Futbol
Mo Salah'tan tarihi imza
02/07/2022 - 11:59
Futbol
2026 Dünya Kupası'nın ev sahibi şehirleri belli oldu
17/06/2022 - 10:49