Futbol dünyasındaki en prestijli ödül olan Ballon d’Or, 29 Kasım’da sahibini bulacak. Paris’te düzenlenecek olan bu organizasyonda birçok dünya yıldızı yer alıyor. Lionel Messi’nin favori olduğu bu ödülde, Robert Lewandowski ve Jorginho da yer alan isimler arasında.
Bunun yanı sıra fransız yıldız Karim Benzema, sosyal medya üzerinden Thierry Henry, Zinedine Zidane ve Rafael Nadal gibi ikon isimlerden birçok destek almayı başardı.
Journal du Dimache gazetesine röportaj veren efsanevi isim Thierry Henry desteğini, “Gerçekçi olalım, umarım ya Benzema ya da N’Golo Kante, Ballon d’Or’u kazanır.” şeklinde gösterdi.
Futbol
FIFA, Arap Kupası’nda Yeni Teknolojisini Deneyecek
14 SAAT ÖNCE
Benzema’nın eski hocası Zidane ise Telefoot’a verdiği demeçte, “Ballon d’Or’u kazanmayı hak eden bir isimden bahsediyoruz. İnanılmaz bir oyuncu. Ona koçluk yaptığım için onur duyuyorum. Diğer herkesle kolayca geçinebilen bir profil. Sahada her şeyi nasıl yapması gerektiğini bilen biri. Umarım bu ödülü kazanır.” ifadelerini kullandı.
https://i.eurosport.com/2021/11/03/3248014.jpg
İspanyol raket Nadal ise, Twitter’dan yaptığı paylaşım ile; “İyi şanlar Benzema, 2021 Altın Top’da desteğim seninle.” sözleriyle Benzema’ya destek verdi.
Kupayı kazanmayı umut eden Benzema, 29 Kasım’da kariyerinde bir ilki yaşamak istiyor.
Geçtiğimiz sene La Liga’da en skorer ikinci isim olan Benzema, kulübü adına 30 gol attı.
Salı günü Finlandiya galibiyeti sonrası basına açıklamalarda bulunan Benzema, Ballon d’Or konuşmaları içinde isminin geçmesinden memnun olduğunu dile getirdi.
“Ballon d’Or’mu? Neler olduğunu göreceğiz. Umuyorum ki kazanırım.”
“Maçlarda süre aldığım ve gol attığım için mutluyum. Çok mutluyum ve umarım bu durum devam eder. Her ne olursa olsun, sahip olduğumuz takım göz önüne alındığında, Dünya Kupası hedeflerimizinden biri olmalı. Hedeflerimize ulaşmak için iyi hazırlanmalıyız ve Dünya Kupası’da kesinlikle onlardan biri.”
Futbol
Juventus’a Usulsüzlük Soruşturması Açıldı
27/11/2021 - 21:05
Futbol
“Değişikliklere Karşı Çıkanlar Korkak”
27/11/2021 - 08:33