Pazar günü oynanacak Macnhester City-Liverpool maçı öncesinde iki takımın teknik direktörleri Pep Guardiola ve Jürgen Klopp arasında övgü yarışı başladı.
Kariyerleri boyunca sayısız başarılar yaşayan ve günümüz futbol anlayışına yön veren öncü menajerlerden Pep-Klopp ikilisi, dünyanın dört gözle beklediği maç öncesinde birbirleri hakkında açıklamalarda bulundu.
Jürgen Klopp'un muhteşem bir teknik adam ve insan olduğunu belirten Pep Guardiola, "En iyisi olmak için menajer olmadım. Teşekkür ederim ama en iyisi ben değilim. En iyi olduğumu söylemek isterim ama değilim. Liverpool, son beş yıldır en büyük rakibimiz, inanılmaz bir takımlar. Onlar hakkında çok fazla açıklama yaptığımı düşünüyorum. Liverpool, harika bir takım ve bu rekabetten keyif alıyorum." şeklinde konuştu.
Futbol
Ronaldo'ya yeşil ışık
16/05/2022 - 18:38
"Jürgen, kariyerimdeki en büyük rakibim. Her iki takımın da sunmuş olduğu şeyler futbol için iyi şeyler. Biz kendimiz olmaya çalışıyor, onlar kendileri olmaya çalışıyor ve bu de inanılmaz bir test ortaya çıkarıyor."
"Rafael Nadal, Roger Federer ve Novak Djokovic, 20 yıldır rekabet içindeler biz ise beş yıldır. Futbol ile uğraşan insanların diğer sporlara göre başarıyı devam ettirmeleri daha zor. Emeli olup golf oynadığımda en büyük rakibimin Liverpool olduğunu hatırlayacağım."
https://i.eurosport.com/2022/02/23/3326163.jpg
Jürgen Klopp ise Pep'in en iyisi olduğunu düşünüyor.
"Dünyanın en iyi teknik direktörü Pep Guardiola'dır. Bence hepimiz bu konuda hem fikiriz. Şampiyonlar Ligi'nde bunun bir işe yaramamış olması tesadüf olabilir. Bazen hatalar yapabiliyoruz. Neler olabileceğini bulmaya çalışıyoruz."
"Birbirimizi inanılmaz puanlar almaya zorladık. Bu tür şeylerin mümkün olabileceğini hiç düşünmezdim, özellikle Premier Lig'de..."
Manchester City ile Liverpool arasındaki maç 10 Nşsan pazar akşamı 18.30'da oynanacak.
Futbol
"Lewandowski'nin kalmasından yanayız"
15/05/2022 - 11:09
Futbol
Mikel Arteta'dan Eddie Nketiah açıklaması
09/05/2022 - 09:18