21 Kasım 2022’de oynanacak 2022 Katar Dünya Kupası açılış maçına bir yıldan az bir zaman kaldı. Al Bayt Stadı’nda oynanacak açılış maçına bir yıl kala Katar, dünya kupasına ne kadar hazır?
Turnuva boyunca futbolun merkezde yer alacak olması ve geçmiş turnuvalarda görülen, etkinliği çevreleyen göçmen işçilerin işçi hakları gibi saha dışı sayısız sorundan uzaklaştırması şüphesiz organizatörler için bir rahatlama sağlayacak.
https://i.eurosport.com/2021/11/17/3255675.jpg
Futbol
FIFA, Arap Kupası’nda Yeni Teknolojisini Deneyecek
15 SAAT ÖNCE
Katar’ın Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak en küçük ülke olması ve tüm stadyumların başkent Doha çevresinde yer alması nedeniyle, taraftarlar aynı gün birden fazla maça katılabilecek.
Bu detay aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki taraftarların da bir günde dört maçı arka arkaya izleyebilmelerine olanak sağlayacak.
Brezilya'daki 2014 Dünya Kupası’nda yaşanan stadyum ve altyapı inşaatındaki son dakika telaşı Katar’da tekrarlanmayacak.
Organizasyon Yüksek Kurulu'na göre, Dünya Kupası için özel olarak inşa edilen sekiz stadyumdan beşi tamamlandı. Ras Abu Aboud, Al Bayt ve Lusail stadyumları ise kupanın başlama vuruşundan önce açılmış olacak.
FIFA Başkanı Gianni Infantino yaptığı açıklamada, "Sekiz, son teknoloji stadyum olacak. Bunlar dünyanın en güzel stadyumlarından bazıları, bu yüzden harika olacak.”
Üst komite sözcüsü Fatma Al-Nuaimi gazetecilere verdiği demeçte, altyapı çalışmalarının yüzde 98'ini tamamladıklarını söyledi.
Futbol
Juventus’a Usulsüzlük Soruşturması Açıldı
27/11/2021 - 21:05
Futbol
“Değişikliklere Karşı Çıkanlar Korkak”
27/11/2021 - 08:33