Manchester City’nin Ethiad’da ağırladığı Bielsa’nın Leeds United’ını 7-0 geçtiği maç sonrası konuşan Kevin De Bruyne, sahada koronavirüsün etkilerini hala hissettiğini dile getirdi. 30 yaşındaki Belçikalı, ülkesinin yayın organı Het Laatste Nieuws’a açıklamada “Bazen iki veya üç depar sonrası Covid geçirdiğimi hissediyorum” diye konuştu.
"Dört gün gerçekten hastaydım. Gribe benzer olduğunu düşünüyorum ama daha önce hiç bu kadar kötü olmadı. Ateşim çıkıyordu, özellikle geceleri. Koku ve tat alma duyumu kaybettim. Beş gün sonra daha iyi oldum.”
"Koku ve tat duyum daha sonra geldi ama şimdi her şey yolunda.” diye konuşan De Bruyne 10 gün boyunca karantinada kaldığını belirtti.
Futbol
“Özel yetenek Cole Palmer”
20/10/2021 - 05:22
Kevin De Bruyne, koronavirüsün kendisini yalnızca fiziksel olarak etkilemediğini vurguladı.
https://i.eurosport.com/2021/11/19/3256672.jpg
“Benim için sakince oturmak zordu. Ailemden ayrı bir yerdeydim. Eşime ve çocuklarıma bulaştırmak istemedim. Onları cam bir kapının ardından görmek zordu.”
Bununla birlikte Ada’da ve Avrupa futbolunda artan koronavirüs vakaları maçların ertelenmesine ve takımların eksik kalmasına sebep oluyor.
Premier Lig’de son bir hafta içerisinde pozitif vakalar nedeniyle dokuz maç ertelenirken Chelsea ve Liverpool gibi ekipler maçları büyük eksiklerle oynadı. Everton’a karşı iki puan kaybeden Chelsea sahada Romelu Lukaku, Timo Werner, Callum Hudson-Odoi ve Kai Havertz gibi isimlerin eksiğini yaşarken, Liverpool Van Dijk, Fabinho ve Curtis Jones olmadan da Newcastle’ı mağlup etmeyi başardı.
Futbol
"Sosyal medya platformlarının yöneticileri oyuncularla görüşmeli"
23/09/2021 - 12:15
Futbol
"Premier Lig şampiyonluğunu zorlamalıyız"
17/08/2021 - 05:26