Villarreal, kulüp tarihindeki ilk büyük kupa zaferini yaşadı. Unai Emery ise Sevilla ile kazandığı üç şampiyonluktan sonra bir kez daha kazanarak kupa tarihinde en çok şampiyonluk yaşayan teknik direktör olma unvanını elinde aldı. Emery, 2019'da Arsenal'ın başındayken finalde Chelsea'ye mağlup olmuştu.
La Liga'yı yedinci sırada tamamlayan Villarreal, bu şampiyonlukla birlikte önümüzdeki sezon UEFA Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek. Emery, Kırmızı Şeytanlar'a karşı üstün geldikleri müsabaka hakkında şu cümleleri sarf etti.
Avrupa Ligi'nde gerçekten kusursuzduk."
Futbol
UEFA Avrupa Ligi şampiyonu 8.5 milyon avro kazanacak
26/05/2021 - 05:22
"En başından beri. Bazı günler sabah saat altıda stadyuma gider ve pazar günü oynanacak maçlara hazırlanırdık. Bütün bunların hepsi bu yolculuğu değerli kılıyor."
https://i.eurosport.com/2021/05/27/3140422.jpg
"Bu anların tadını çıkarmak için konuşuyorduk. Sonuçta final maçına yükseldiğiniz için gurur duyarsınız ama kazanamazsanız üzülürsünüz. Kazanmak başka bir adımdır, önünüzdeki önemli bir adımdır."
"Bu işi bu gibi anlar için yapıyoruz. Bir sürü insana keyif verebildik."
Temmuz 2020'de Vilarreal'e katılan Emery, Aralık 2019'da Arsenal'dan ayrılmıştı. Villarreal, UEFA Avrupa Ligi yarı finalinde başka bir İngiliz takımı olan Arsenal'ı elemeyi başarmıştı. Unai Emery, final maçından sonra bu galibiyetlerin kişisel zaferler olmadığını vurguladı.
"Sporun bir intikam olmadığını yineliyorum. Ben her andan keyif almaya çalışıyorum, kazanmaktan ve kaybetmekten. Yeni durumlar yaratmaya çalışıyorum, buluduğum her yerde, hatta İngiltere'de Arsenal'da bile bir sürü şey öğrendim. Bir sürü insanla, farklı kültürlerle ve futbolla tanıştım."
"Hikayenin sonunda olan profesyonel bir kızgınlıktı. Ama daha sonra başka kapılar açıldı. Bugün kazanmak bir tatmin, ancak kulubüm için, aynı Sevilla'da olduğu gibi."
"Ben Arsenal'dayken yine Avrupa Ligi'nde final oynadık ama kazanamadık. Ancak bu bir süreç, o maçta belki de bugün kazanmak için bir sürü şey öğrendim."
Futbol
AZ Alkmaar: 13 pozitif teste rağmen galip
23/10/2020 - 08:46
Futbol
Drama, entrika ve mücadeleye hazır olun; Premier Lig döndü!
17/06/2020 - 07:07