Antonio Conte, takımının Southampton'a 3-2 kaybettiği maçta iki kez öne geçtiğini gördükten sonra, bu sezon hedeflerine ulaşmak istiyorlarsa Tottenham'ın kat etmesi gereken "uzun bir yolu" olduğunu kabul etti.
İlk yarıda Jan Bednarek’in kendi kalesine attığı gol sayesinde öne geçen Spurs, kısa bir süre sonra Armando Broja’nın evinde attığı ilk gol ile Southampton eşitliği sağladı. Maçın bitimine 20 dakika kala Heugh-min Son, Spurs’ü öne geçirip galibiyete bir adım yaklaştırsa da, James Ward-Prowse, Mohamed Elyounoussi ve Che Adams, takımlarını ipten aldı ve maçı 3-2 kazanmayı bildi.
Bu maç, Şampiyonlar Ligi katılımı için mücadele eden Spurs için ciddi bir kayıp oldu.
Futbol
Neymar: "Mbappe, tam bir deli"
24/05/2022 - 05:03
https://i.eurosport.com/2021/12/17/3273424.jpg
Conte, "Hayal kırıklığına uğramak zorundayız. İyiydiler ama özellikle topla ilgili birçok hata yaptığımızı düşünüyorum ve bu tür bir durumun takımımda biraz zihinsel dengesizlik yarattığını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.
"Bence şu anda birçok yönden gelişiyoruz ama hala çok duygusalız. Elbette önümüzde uzun bir yol olduğunu biliyoruz. Farklı durumlarla oyun sırasında daha iyi yönetmeliyiz, çünkü oyunun birçok bölümü var, oyunu oynamanın tek bir yolu yok. Bu açıdan gelişebileceğimizi düşünüyorum. Skor 2-1 bizim lehimize olduğunda belki ikinci ve üçüncü golleri yememek için daha fazla dikkat etmemiz gerekirdi."
“Sonuç hayal kırıklığı yarattı. Çok fazla bireysel hata vardı.”
Futbol
Xavi, kupa kazanmak istiyor
23/05/2022 - 06:26
Futbol
Philippe Coutinho: "Barcelona, çocukluk hayalimdi"
22/05/2022 - 09:44