Futbol

“Paris Saint-Germain’de Nasser al-Khelaifi beni koruyordu Arsenal’de ise bu yoktu”

Share this with
Copy
Share this article

LONDON, ENGLAND - NOVEMBER 28: Unai Emery manager of Arsenal during the UEFA Europa League group F match between Arsenal FC and Eintracht Frankfurt at Emirates Stadium on November 28, 2019 in London, United Kingdom. (Photo by Marc Atkins/Getty Images)

Image credit: Getty Images

ByEurosport Türkiye
17/05/2020 at 12:01

Geçtiğimiz gün Daily Mail ile The Guardian’a ortak bir röportaj veren eski Arsenal teknik direktörü Unai Emery’nin demeçleri arasında Arsenal’daki dönemi ve Mesut Özil’e dair söyledikleri öne çıkıyor.

Unai Emery, 29 Kasım 2019’da Arsenal’daki görevinden ayrılmıştı. Yaklaşık 1,5 yıl süren Ada kariyerinde eleştiri oklarının hedefi olan Emery, takımdan ayrıldıktan sonra ilk kez konuştu.

Emery’nin Daily Mail ve The Guardian’a verdiği ortak röportajdan öne çıkan bölümlerden bazıları.

Futbol

Mesut Özil maaş kesintisini kabul etmiyor

21/04/2020 AT 10:43

“Paris Saint-Germain’deyken Nasser al-Khelaifi beni koruyordu. Soyunma odasında, taraftarlar karşısında, basın karşısında kısacası her yerde beni savunuyordu. Arsenal’de ise bu yoktu. Uzun bir süredir Wenger ile çalıştıkları için her şeyi onun yapmasına alışmışlardı. Teknik direktörü korumanın nasıl bir şey olacağını bilmiyorlardı. Sürekli olarak ‘Seninleyiz’ diyorlardı ama bunu yapmayı bilmiyorlardı. Açıkçası oradayken kendimi çok yalnız hissettim.”

“Nicolas Pepe, transfer dönemindeki ilk tercihim değildi. Uyum konusunu bildiğim için Wilfried Zaha’nın takıma gelmesini istedim. Zaha bizi biliyordu, ligi biliyordu ve çok iyi bir golcüydü. Ama Pepe daha genç olduğu için o transfer edildi.”

“Mesut Özil’e dair elimden gelen her şeyi yaptım. Bütün kariyerim boyunca yetenekli oyuncular, bulunduğum takımdaki favori oyuncularım oldular. Açıkçası onlar da benimle çalışırlarken en iyi dönemlerini yaşadılar. Özil’e karşı sürekli pozitif davrandım ama bağlılık seviyesi, tavrı bunun tam aksiydi.”

Futbol

"Yeniden" yeniden yapılanma

24/12/2019 AT 17:18
Futbol

Mesut Özil’i PES’ten sildiler

19/12/2019 AT 10:49
Related Topics
FutbolArsenalParis Saint-GermainMesut ÖzilMore
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Futbol

Süper Lig'e dönüş | Galatasaray

19 SAAT ÖNCE

Latest Videos

Futbol

1996 Atlanta Olimpiyatları: Brezilya-Nijerya | Geniş Özet

00:04:54

Most popular

WEC

The Race All-Star - 16/05

16/05/2020 AT 13:47
View more