Arsenal bu yaz döneminde Manchester City'den Gabriel Jesus'u 45 milyon Pound, Oleksandr Zinchenko'yu ise 32 milyon Pound'a takımına katarken Chelsea ise 47.5 milyon Pound karşılığında Raheem Sterling'i kadrosuna dahil etti.
Pep Guardiola ise sayısız şampiyonluklar yaşadığı üç oyuncusu hakkında açıklamalarda bulundu.
https://i.eurosport.com/2022/04/25/3361753.jpg
Futbol
Kaptan Azpilicueta yuvada kaldı
05/08/2022 - 09:36
"Geçtiğimiz sezonlarda başardıklarımızı bu üçlü olmadan yapmamız mümkün değildi. Raheem takımımızın hızı oldu. Pas yapmayı seven bir takımız ve o bizim patlama gücümüz oldu. Onun hem sağında hem de solunda inanılmaz ve tahmin edilemeyen bir şey var."
"Raheem Sterling her üç günde bir oynayabilen ve asla sakatlanmayan bir futbolcu. Onun performansı üst düzeydi."
Katalan teknik direktör, eski yardımcısı olan Mikel Arteta'nın Arsenal'da teknik direktörlüğü yapacağı Zinchenko ve Jesus hakkında da övgü dolu sözler sarf etti.
"Oleks, Ukrayna'dan buraya bir çocuk olarak geldi. Hollanda'ya kiralık gitti ve döndü. Daha sonra biz onu tekrar kiralamak ve satmak istedik ancak o bize 'Hayır, kalmak istiyorum' dedi. Herkes uyurken o salonda çalışırdı. 'Sıram gelecek' derdi ve zamanı geldiğinde ise oradaydı. Hazırdı. İnanılmaz oynadı. O, üst düzey bir oyuncu ve kendisini çok özleyeceğiz."
Rekortmen çalıştırıcı, Brezilyalı forvet Jesus için, "Gabriel belki de çalıştığım en nazik insan. Sergio Aguero gibi kulübün efsanesi olan bir oyuncuyla çalışıp, rekabet etmesi onun için büyük bir görev oldu. 5 dakika da oynasa 90 dakika da oynasa her şeyini veriyor. Onu da özleyeceğiz ancak futbol böyle bir şey, hayat böyle bir şey." dedi.
"Üç oyuncumu da çalıştırmak benim için bir şerefti. Umarım Raheem, Chelsea'de; Oleks ve Gabriel ise Arsenal'da keyif alabilir. Başaracaklarıyla biz de mutlu olacağız."
Futbol
"Ancelotti daima kazanıyor"
04/08/2022 - 14:06
Futbol
Sergio Ramos: "En iyi halime dönüyorum"
02/08/2022 - 13:37