Serie A, yaptığı açıklama ile 4 Ekim'de oynanması planlanan fakat Napoli cephesinde pozitif sonuçlanan koronavirüs testleri sebebiyle oynanamayan Napoli-Juventus maçına ilişkin kararları kamuoyuna duyurdu. Buna göre Juventus 3-0 galip sayılırken Napoli bir puan silme cezası aldı. Bu maç sonucuyla birlikte Juventus dördüncü sıraya yükselirken Napoli sekinci sıraya kadar geriledi.

https://imgresizer.eurosport.com/unsafe/0x0/filters:format(jpeg):focal(962x548:964x546)/origin-imgresizer.eurosport.com/2020/10/11/2911885.jpg
Futbol
PREMIER LİG’DE BEŞİNCİ HAFTANIN ARDINDAN
6 SAAT ÖNCE

Maçtan önceki günlerde bir dönem Fenerbahçe forması da giyen Eljif Elmas'ın, Polonyalı oyuncu Piotr Zielinski'nin ve ismi açıklanmayan bazı kulüp görevlilerin koronavirüs testi sonucu pozitif olarak bildirildi. Devam eden süreçte yerel otoriteler, Napoli'nin maç için Torino'ya gitmesini yasakladı. Buna karşın Juventus kafilesi maç vakti stadyuma geldi. Maçın hakemiyse planlanan başlama vuruşuna 45 dakika kala maçı iptal etti.

Açıklanan karar öncesi Genaro Gattuso, maçın yeni bir tarihe erteleneceğini temenni ettiklerini belirtti. Öte yandan Juventus Başkanı Andrea Agnelli, takımının galibiyetle ödüllendirilmesini savunuyordu. Nitekim Serie A tarafından yapılan açıklama sonrası beklediğini bulamayan Napoli cephesinin, kararı üst mahkemeye taşıyacağı öğrenildi. Serie A'nın yaptığı incelemelerde ortaya çıkan tabloya göre maç günü içerisinde takımların seyahatinin önünde hiçbir engel bulunmuyor.

Futbol
Şampiyonlar, En İyiler, En Görkemli Takımlar
9 SAAT ÖNCE
Futbol
Arsene Wenger ile Soru-Cevap
17/10/2020 - 21:03