2022 Dünya Kupası Katar’da düzenlenecek fakat alışılagelmiş düzenden biraz farklı olacak. Katar’ın yaz aylarında yoğun sıcaklığa maruz kalmasından dolayı FIFA, turnuvayı 21 Ekim-18 Aralık tarihleri arasında düzenleyecek.
Avrupa’daki liglerin çoğu Ağustos ayında başlıyor ve Haziran’a kadar sürüyor. Dünya Kupası’nın ligleri tam olarak nasıl etkileyeceği bilinmiyor fakat Premier Lig, bu konuda erken davranan ilk organizasyonlardan biri oldu.
https://i.eurosport.com/2021/09/20/3223500.jpg
Futbol
“Özel yetenek Cole Palmer”
19 SAAT ÖNCE
Sky Sports’un haberine göre Premier Lig, 12 Ekim’de maçlara ara verecek ve oyunculara Dünya Kupası’na hazırlanmaları için dokuz gün süre tanıyacak. 18 Aralık’ta Dünya Kupası’nın sona ermesinin ardından Premier Lig, oyuncularına sekiz gün dinlenme süresi tanıyacak ve lig maçları 26 Aralık’ta devam edecek.
Sky Sports’un bir diğer haberine göre ise 20 Premier Lig ekibi, geçtiğimiz günlerde 2022-2023 sezonunun fikstürünü ele aldı.
Aston Villa’nın CEO’su Christiam Purslow, Dünya Kupası’nın kışın düzenlenmesinin “çılgınca” olduğunu dile getirdi ve taraftarları Premier Lig heyecanından uzun bir süre yoksun tutacaklarına dikkat çekti.
“Gelecek sezon çılgın bir fikir olan bir kış Dünya Kupası oynayacağız. Kasım ve Aralık ayları arasında sezonumuzun zirvesinde Premier Lig futbolu görmeyeceğiz, bu da insanların alışması gereken bir şey.”
"Her zaman oyuncuların refahı konusunda endişelerim var ama büyük ulusal geleneğimiz ve büyük ulusal mirasımız olan Premier Lig kış futbolunu beş hafta boyunca kaçıran taraftarlarımız için daha fazla endişem var."
Futbol
Bundesliga | Bayer Leverkusen-Bayern Münih
DÜN - 04:59
Futbol
IOC, iki sende bir düzenlenmesi planlanan FIFA Dünya Kupası'na karşı çıkıyor
17/10/2021 - 11:16