Barcelona teknik direktörü Xavi, Supercopa yarı final karşılaşması öncesinde yaptığı açıklamada Real Madrid'in İspanya'nın en formda takımı olduğunu düşündüğü açıkladı.
Supercopa yarı finali öncesinde düzenlediği basın açıklamasında konuşan Xavi, “Yapım aşamasında olan bir Barcelona ve çok iyi durumda olan bir Real Madrid görüyorum. Ancak bu durum bizim için hiçbir şey ifade etmiyor.” ifadelerini kullandı.
“Daha önce onlarla her koşulda karşılaştık. Oyunumuzu empoze etmek kolay olmayacak çünkü onlar İspanya’nın en formda takımı. “
Futbol
Xavi, kupa kazanmak istiyor
17 SAAT ÖNCE
Barcelona sezona iyi başlamamış olsa da Xavi’nin takımın başına geçmesinden sonra oyun anlamında gelişme göstermeyi başardı.
https://i.eurosport.com/2021/12/18/3273840.jpg
"Takımda iyi şeyler görüyorum. Kendimizi eleştirmeliyiz evet ama iyi şeyler görüyorum. Bu projeyi inşa etmeye devam etmeliyiz. Real Madrid maçı nerede olduğumuzu bilmek için iyi bir sınav. Pedri, Ferran Torres ve Araujo gibi oyuncular takım için önemli onları kadromda görmekten mutluyum.”
Xavi, rakiplerine karşı bir galibiyet almanın, kendileri için bir dönüm noktası olabileceğini de düşünüyor.
"Bu bir dönüm noktası olabilir. Finale çıkmak ve ardından bir şampiyonluk kazanmak projemize muazzam bir güvenilirlik kazandıracaktır. Bizim için bu bir meydan okuma, bir şampiyonluk kazanma fırsatı. Çok motiveyiz ve bu bir dönüm noktası olabilir.”
Futbol
Philippe Coutinho: "Barcelona, çocukluk hayalimdi"
DÜN - 09:44
Futbol
Kylian Mbappe: "Paris, benim şehrim"
DÜN - 08:23