Koronavirüs’ün baskın varyantı haline gelen Omicron varyantının etkisi spor organizasyonlarını etkilemeye devam ediyor. Serie A’nın 20. Haftasında oynanması planlanan Bologna-Inter mücadelesi Bologna’daki vakalar nedeniyle ertelendi.
İl sağlık müdürlüğü, Bologna'da 8 oyuncuda koronavirüs tespit edilmesinin ardından kırmızı-mavili takımın, Inter maçına çıkmasına izin vermedi.Mücadelenin hakemi Giovanni Ayroldi ve konuk Inter takımı, müsabaka kuralları gereği, maçın başlama saatinden ilk yarı sonuna kadar Bologna takımını bekledi. Ev sahibi takım sahaya gelmeyince Ayroldi, müsabakayı tatil etti ve Inter maçı oynayamadan sahadan ayrıldı.
https://i.eurosport.com/2021/12/22/3276141.jpg
Futbol
Haaland, Dortmund’un Kendisine Baskı Yaptığını Düşünüyor
DÜN - 21:57
Serie A yönetimi maçın ne zaman oynanacağına dair açıklama yapmadı.
Inter CEO’su Giuseppe Marotta, oynanamayan Bologna-Inter maçı öncesinde yaptığı açıklamada, il sağlık müdürlüklerinin futbol müsabakalarının oynanıp oynanmamasına yönelik aldığı kararların sınırlandırılması gerektiğini söyledi.
Marotta, Sağlık Bakanlığı ile spor otoriteleri arasında müsabakaların salgın koşullarında nasıl yapılacağına dair bir yol haritasının belirlenmesi gerektiğini çünkü bu konuda büyük karışıklık yaşandığını kaydetti.
İtalyan basınındaki haberlerde, Bologna-Inter maçı gibi Salernitana-Venezia, Atalanta-Torino ve Fiorentina-Udinese karşılaşmalarının da il sağlık müdürlüklerinin kararı doğrultusunda oynanmasının beklenmediği belirtiliyor.
Futbol
“Real Madrid İspanya’nın En Formda Takımı”
11/01/2022 - 21:12
Futbol
"Çılgınca şeyler" değil Liverpool'da kalmak istiyor
11/01/2022 - 19:22