Leah Williamson, İngiltere’nin kendi evinde 2022 Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nı kazanma şansının yüksek olduğuna inanıyor.
Leah Williamson Lionesses (Dişi Aslanlar)’in tarihinde ilk kez turnuvayı kazanması adına bu turnuvayı “şimdi en doğru zaman” olarak nitelendirdi.
Williamson, Lionesses’in ülke genelindeki bütün futbol oynamak isteyen kadınlara EURO 2022’yi kazanarak ilham kaynağı olacak bir an yaşatacaklarına inanıyor.
Futbol
Kaptan Azpilicueta yuvada kaldı
05/08/2022 - 09:36
İngiltere’nin üçüncü finaline ulaşma amacıyla çıktığı Avrupa Şampiyonası, 6 Temmuz Çarşamba günü Avusturya’ya karşıOld Trafford’da başlayacak.
25 yaşındaki Williamson, kaptanlık pazubandını takmanın hayatımın en büyük onuru” olarak nitelendirirken şimdiki takım kadrosunun gelecek nesillere örnek olabileceğini umduğunu belirterek şu açıklamalarda bulundu:
Evimizde Avrupa Şampiyonası’na kaptan olarak çıkmak hayatımın en büyük onuru olacak, bu yüzden fazlasıyla heyecanlıyım.”
"Hazır olduğumu hissediyorum. Milli takım, kulüp takımına göre farklı. Burada satın alarak ilerleyemezsiniz, burada sizin bir şeyler yapmanız gerekiyor. Biz bu yolda ilerliyoruz. Sarina Weigman gibi deneyimli ve bilgi birikimi oldukça fazla olan bir menajerimizin olması bizim için paha biçilemez bir değer.”
Uzun bir yola çıktık. Bazı şeyleri gelecek nesil için inşa ediyoruz ve umuyorum ki bu sürekli olarak büyümeye, büyütülmeye devam eden bir şey olacak.”
https://i.eurosport.com/2022/06/30/3401484.jpg
Avusturya maçı sonrası İngiltere, Norveç ile 11 Temmuz’da Falmer Stadyumunda, dört gün sonrasında da Kuzey İrlanda ile St. Mary’de karşılaşacak.
Williamson, Norveç maçıyla alakalı şunları söyledi:
Norveç bizden sonra bu grubun favorisi. Bu onları bize karşı fiziksel oyunun ön planda olduğu bir oyuna itecektir. Fiziksel mücadele konusunda iyiler ancak aynı zamanda gerçekten fazlasıyla teknik oyunculara da sahipler.”
Avusturya ve Kuzey İrlanda maçlarıyla alakalı da konuşan Williamson;
Onlarla geçtiğimiz yıl elemelerde ikişer kez oynadık. Bu da maçları iştah kabartıcı yapan unsur çünkü birbirimiz hakkında çok şey biliyoruz.” dedi.
İngilizlerin kaptanı, Finallerde sizin dışınızda favori gördüğünüz ülkeler kim?”sorusuna şöyle yanıt verdi:
Belki de ilk defa şampiyonluğuna aday olabilecek bu kadar çok takım var.”
“İspanya (Barcelona oyuncularıyla beraber) açık bir şekilde favorilerden bir tanesi. Fransa’nın açıkça gözüken bir gücü var. Bunların dışında Almanya, İsveç, Hollanda; bütün bu takımlar turnuvayı kazanabilecek takımlar, bu yüzden bizleri iştah kabartan bir yaz bekliyor.”
Futbol
"Ancelotti daima kazanıyor"
04/08/2022 - 14:06
Futbol
Sergio Ramos: "En iyi halime dönüyorum"
02/08/2022 - 13:37