36 yaşındaki Portekizli 2009 yazı sonrası transfer döneminin son gününde Juventus'tan ayrılarak Manchester United'ın yolunu tuttu.
Torino ekibinde memnun olmadığınu dile getiren ve ismi Manchester City'le anılan Ronaldo, Manchester United'a transferinde Sir Alex Ferguson'la arasındaki bağın çok önemli bir yer tuttuğunu ifade etti.
"Herkesin bildiği gibi, 18 yaşımda Manchester'a imza attığımdan beri Sir Alex Ferguson bir anahtardı. Sporting Lisbon'dayken Manchester United'a karşı oynadığımızı hatırlıyorum. Benim için Sir Alex Ferguson benim futboldaki babam."
Futbol
Solskjaer'in Ronaldo planı
30/08/2021 - 10:02
"Bana çok yardım etti, bana çok şey öğretti ve bana göre onun çok büyük rolü oldu çünkü aramızdaki ilişki var, her zaman iletişimdeyiz ve o inanılmaz bir insan. Onu çok seviyorum ve bulunduğum pozisyonda olmamda, Manchester'da olmamda anahtar insan oydu.
https://i.eurosport.com/2021/04/13/3046313.jpg
United'la 2+1 yıllık sözleşme imzalayan Ronaldo, saha içerisinde nasıl bir role sahip olacağına dair Ole Gunnar Solskjaer'le konuşmak için heyecanlı olduğunu anlattı.
"Tabii, biraz konuştuk ama onunla yüz yüze konuşmak için zaman lazım, onun ne beklediğini bilmek için. Biliyorsunuz, onunla birlikte Manchester United'da iki veya üç sene oynadım bu yüzden aramızda iyi bir ilişki var. Ancak bu kez daha farklı roller, ben oyuncuyum ve o antrenör."
"Ama bu önemli değil, onunla ilişkim harika ve daha önce de söyledim: Manchester'a takıma iyi sonuçlara ulaşırken yardım etmek için katıldım ve koç bana ne için isterse güvenebilir. Bu yüzden her şey için hazırım."
Cristiano Ronaldo, 12 sezon sonra kırmızı formayla Old Trafford'da oynamak için heyecanlı olduğunu gizlemedi.
https://i.eurosport.com/2021/08/29/3209498.jpg
"Manchester United taraftarları, onlar özel biliyorum. Çok iyi hatırlıyorum. Onlar hala benim şarkımı söylüyor ve bu beni daha da mutlu ediyor."
"Sözüm onlara daha önce olduğu ve her zaman yaptığım gibi sahada her şeyimi vermek, takıma gol atmak için yardım etmek, asist yapmak, maç kazanmak olacak. Onları çok yakında görmeyi umuyorum."
Futbol
Rekortmen
16/06/2021 - 07:20
Futbol
"Kante, her zaman aynıydı"
05/06/2021 - 16:57