Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu, Galatasaray ile yaptıkları derbi maçın ardından, ''farklı farklı senaryolarla üzerlerine gelindiğini'' iddia ederek, ''Bilinmesi gereken bir şey var, Fenerbahçe'yi yıkamadılar, yıkamayacaklar da'' dedi. 
Radyo Fenerbahçe'de, futbol takımının medya sorumlusu Orkun Yazgan'ın hazırladığı ''Samandıra Saati'' programına telefonla bağlanan Emre, gündemle ilgili bazı soruları yanıtladı. 

Futbolcu grubu olarak sorumluluklarının farkında olduklarını ifade eden Fenerbahçeli futbolcu, şunları söyledi: 
''İki kupaya da talibiz. 3 Temmuz'dan beri yaşadığımız sıkıntıları Türkiye'de hangi büyük camia yaşarsa yaşasın bizim gösterdiğimiz dirayeti gösteremezdi. Bakıyorum konuşulanlara, sanki 3 Temmuz'dan beri üzerine oynanmış hiçbir şey yokmuş da şimdi beraberlikten sonra yine farklı farklı senaryolar üretilerek hala Fenerbahçe'nin üzerine gelinmeye devam ediliyor. Bilinmesi gereken bir şey var, Fenerbahçe'yi yıkamadılar yıkamayacaklar da. Fenerbahçe'nin büyüklüğünün sezon sonunda kazanacağımız şampiyonluğun, kupaların büyüklüğünün dışında farklı bir büyüklüğü olduğunu insanlar ne yazık ki daha anlayamamışlar. Ne olursa olsun, bizler futbolcu grubu olarak da üzerimize düşen sorumluluğun fazlasıyla farkındayız. Bundan sonra da herkese bunu göstermek adına tekrar çaba sarf ediyoruz. Dünkü idman itibarıyla tekrar bir başlangıç yaptık. İnşallah herkese bir şekilde bizim tek cevap vereceğimiz yer olan saha içinde cevap vereceğiz.'' 

''Ligin en iyi top oynayan olmasak da en güçlü takımıyız...''
Fenerbahçeli futbolcu, ''ligin en iyi top oynayan olmasa da, en güçlü takımı'' olduklarını ifade etti. 
Ligde 34 haftalık bölümün kalan 3 maçını kazanıp play-off'a moralli girip, herkese neler yapabileceklerini göstermek istediklerini belirten Emre, ''Ligin herhalde, en iyi top oynayan takımı olmasak bile en güçlü takımıyız. Buna inanıyorum. Bütün takım arkadaşlarım da buna inanıyorlar. İnşallah güzel bir süreç bizi bekliyor, çünkü tekrar kenetlendik'' diye konuştu. 

''Hiçbir şey kaybetmediğimize inanıyoruz''
Tecrübeli futbolcu soru üzerine, dün Aykut Kocaman'ın kendileriyle yaptığı toplantıya da değinerek, ''Derbide bizi üzen bir netice ortaya çıktı. 2-2 hiçbir şekilde bizi memnun etmeyen, mutlu etmeyen bir sonuç. Hocamız büyük bir mütevazılık gösterip takımın 3 Temmuz'dan beri yakaladığı doğru bir ivme olduğunu, doğruları futbolcuların yaptığını, hataların kendisine ait olduğun dile getirdi. Biz futbolcular buna katılmıyoruz. Hepimizin hataları kabul etmesi gerekiyor. Bunu konuştuk. 3 Temmuz'dan beri yaşadığımız süreçte en büyük destekçi yine hocamız ve taraftarımızdı. Hiçbir şey kaybetmediğimize inanıyoruz'' şeklinde ifadeler kullandı. 
Emre Belözoğlu, yarın Türkiye Kupası'nda Samsunspor, hafta sonu da Spor Toto Süper Lig'de Bursaspor ile yapacakları mücadeleyle ilgili olarak da şunları kaydetti: 
''Her maç artık önemli. Bu saatten sonra hiçbir maç ayrımı gözetmeden yolumuza devam etmek istiyoruz. Kupada da en önemli adaylardan birisiyiz. Bu sene uzun sürelerdir kazanılmayan Türkiye Kupası'nı inşallah müzemize götüren biz oluruz. Samsunspor maçıyla start vereceğiz. Taraftarlarımızın desteğini esirgemeyeceğini düşünüyoruz. Onların desteğiyle yolumuza devam etmek istiyoruz.'' 
Süper Lig
Aykut Kocaman: Bu sene namus senesi
20/03/2012 - 12:52
Türkiye Kupası
Yener: Hedefimiz kupa
20/03/2012 - 12:28
Süper Lig
"Orman'ın başarılı olmasını istiyorum"
20/03/2012 - 11:42