Süper Kupa Finali ile başlayan futbol sezonunde derbilerde ağırlık Bülent Yıldırım ve Fırat Aydınus'un üzerindeydi. MHK, Cüneyt Çakır'ın üzerindeki baskıyı azaltmak için özellikle derbi maçları diğer iki hakem arasında bölüştürdü. Ancak Fırat Aydınus'un Beşiktaş Galatasaray maçındaki tatil kararı ve Bülent Yıldırım'ın sezon içinde 2 derbi yönetmesi, MHK'nin elindeki hakem alternatifini azalttı. Böylelikle Dünya Kupası baraj maçlarını atlatan ve formda olan Cüneyt Çakır, MHK'nin tek seçeneği olarak kaldı. Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki derbinin hakemini 3 gün önceden takipçilerine duyuran Eurosport Türkiye, MHK'nin Fenerbahçe-Beşiktaş karşılaşması için yapacağı atamanın ipuçlarına ulaştı.
RONALDO GALATASARAY KARŞISNDA SAHADA YOK / TIKLA OKU
Derbide düdük Çakır'da
Eurosport Türkiye İstihbarat Şefi Alper Aslan'ın edindiği bilgiye göre MHK, Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi için Cüneyt Çakır isminde karar kıldı. Dünya Kupası'na gitmesi kesin gözüyle bakılan ve baraj maçları ile Şampyonlar Ligi karşılaşmalarında düdük çalan Çakır, sezonun ilk derbisine çıkacak. Çakır ayrıca UEFA tarafından Şamoiyonlar Ligi'nde hafta arası oynanacak olan Celtic-Milan maçına da atandı. MHK'nin elinde başka güvendiği hakem kalmamasından ve Fırat Aydınus'un da Beşiktaş-Galarasaray derbisindeki yönetimi yüzünden Çakır, hafta sonu oynanacak olan maçra düdük çalacak.
Süper Lig
Fenerbahçe'den bir yenilik daha
25/11/2013 - 06:11
ARDA TURAN'A PREMIER LİG'DEN YENİ TALİP
Gözler bu maçta
Sezonun belkide kırılma maçlarından biri olan Fenerbahçe-beşiktaş kaşrılaşması diğer takımlar adına da büyük önem taşıyor. Eğer Fenerbahçe rakibini mağlup ederse hem Galatasaray hem de Beşiktaş ile olan puan farkını 9'a çıkartacak. Bu yüzden atanacak başka hakemler iki camia için de soru işareti olacak. Sezon başından bu yana üst düzey hakem sorunu yaşayan MHK, yine Cüneyt Çakır'a sarılacak.
Süper Lig
"Fenerbahçe kazanırsa yayıncı kuruluş etkilenir"
25/11/2013 - 06:04
Süper Lig
Bursaspor antrenmanında Sercan Yıldırım şoku
12/10/2017 - 10:39