Süper Lig'de devre arasına girilmesiyle gözler yine transfer çalışmalarına çevrildi. Ancak akıllar Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin vereceği kararda. Türk futbolunda çığır açacak olan karar sürecinde Fenerbahçe yönetimi Yargıtay'a ek deliller sunmuş ve davanın yeniden görülmesini talep etmişti. Fenerbahçe Kulübü'nün avukatları günün her dakikasında süreci yakından takip ederek gelişmeleri sarı lacivertli yönetime aktarıyor.
Söz Adalet Bakanlığı'nda
Türkiye'nin içinden geçtiği 'Yolsuzluk operasyonları' sonrasında ortaya atılan 'Şike sürecinde şişirilmiş deliller ürettik' ve 'Delillerin çoğu hayal ürünüydü' iddiaları, Fenerbahçe'yi harekete geçirdi. Peki Fenerbahçe'nin dava yeniden görülsün talebi nasıl işleme alınacak? Türkiye'nin sonucunu merakla beklediği ve Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin kararını açıklamak üzere olduğu süreçle ilgili en kısa yol Adalet Bakanlığı'ndan geçiyor. Aldığı kararlar son günlerde tartışılan mahkemelerin Balyoz, Ergenekon ve Şike davalarını yeniden görmesi gündemde. Bunlardan en yakını ise kısa bir süre açıklanması beklenen şike davası. Davanın tekrar görülmesinin en kısa ve en çabuk yolu ise Adalet Bakanlığı'nın Yargıtay'a 'Kanun lehine bozma' başvurusu yapması. Eğer Adalet Bakanlığı beklenen başvuruyu yaparsa Yargıtay 5. Ceza Dairesi, davanın yeniden görülmesini isteyebilir.
Süper Lig
2013'ün 'Derbi kralı' Fenerbahçe
30/12/2013 - 10:01
Bunun dışında Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin bu kadar kısa sürede davayı yeniden görme kararı vermesi çok zor. Aldığı kararın emsal olması durumunda diğer ülke gündemini de ilgilendiren davalar yeniden görülebilir. Bunun baskısını da hisseden Yargıtay, davadaki tutarsızlıkların da farkına vardı. Ancak eldeki deliller ve kararlar üzerinden sonuca varmak zorunda kalan Yargıtay'ın da aklı oldukça karışık. Bu nedenle kararını erteleyip kendine zaman kazanmak isteyebileceği de kulislerde konuşulan bir başka detay.
Süper Lig
Fenerbahçe'de transfer zamanı
30/12/2013 - 09:24
Futbol
Rüyaya Atılan İmza: Ozan Tufan
25/08/2021 - 15:32