Transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray'da sürpriz görüşmeler devam ediyor. Kimsenin beklemediği bir anda İzet Hajrovic'i kadrosuna katan sarı kırmızılılar, Alex Telles için de yabancı kontenjanının açılmasını bekliyor. Büyük bir aksilik çıkmazsa Brezilyalı genç yıldız adayı kısa zaman sonra Galatasaray forması giyecek. Aslan ayrıca Veysel Sarı için de Eskişehirspor ile tüm konularda anlaşmış ve sıra imzaların atılmasına kalmıştı. Sarı kırmızılılarda sürprizler ise bitmiyor. Ligin son haftalarında 3-4-1-2 taktiği ile oynayan Galatasaray, savunmanın üçüncü ismi için uzun süredir çalışmalarını sürüdürüyordu.
Savunma hattı değişti
Terim döneminden sonra hem taktik hem de oyun anlayışı ciddi şekilde değişen Galatasaray, savunmayı da üçlü bir şekilde sahaya yansıtmıştı. Bu dizilişle bazı oyuncularında geleceği sorgulanmaya başlamıştı. Bunlardan birisi de bu sezon oldukça fazla eleştirilen Emmanuel Eboue oldu. Galatasaray'ın bu oyuncuya gelecek teklifleri değerlendireceği ve gündemine Eskişehirspor'dan Akaminko'yu aldığı ifade edildi. Premier Lig ve Fransa Ligi'nden üst düzey takımların transfer listesinde olan Akaminko'nun önümüzdeki sezon sözleşmesi bitiyor. Ayrıca Brezilya'da düzenlenecek olan Dünya Kupası'nda da parlaması beklenen isimlerden biri olarak gösteriliyor.
Akaminko hep gözde
Bu fırsatı kaçırmak istemeyen Galatasaray, hem üçlü savunmanın sağında hızıyla defansı toparlayabilecek hem de gerektiğinde sağ kulvarda değerlendirilebilecek olan Ganalı futbolcuyu transfer etmenin peşinde. Daha önce birçok isimle ilgilenen Galatasaray, Şampiyonlar Ligi kadrosuna da kaydırabilecekleri Akaminko için Mancini'den gelecek raporu bekliyor. Tottenham, Monaco ve Liverpool gibi takımların da transfer listesinde olan Akaminko için Eskişehirspor yönetimi transferde sezon sonunu beklemek istese de gelecek ciddi teklifleri de değerlendirecek.
Süper Lig
İtalyanlar bin pişman! Melo Galatasaray'da parladı
06/01/2014 - 07:53
Sarı kırmızılılar Akaminko için girişimlere başlarsa Fildişili futbolcu Eboue'ye gelen teklifleri de değerlendirecek. Hem yabancı kontenjanını için yer açacak olan Galatasaray hem de böylelikle savunma hattını kuvvetlendirmiş olacak.

akaminko

Görsel kaynağı: AA

İtalya Ligi
Serie A'da Galatasaray yok!
06/01/2014 - 07:39
İngiltere Premier Ligi
Eboué'ye bir yardım eli de Arsenal'dan
28/12/2017 - 11:07