Manchester United, yeni menajeri Erik ten Hag’la 2025 senesine kadar sözleşme imzaladığını duyurdu. Hollanda gazetesi Trouw’a konuşan 52 yaşındaki Hollandalı, yıldızlarla dolu ManU kadrosunu yönetirken oyun felsefesini değiştirmeyeceğini söyledi.
Manchester United’ın yıldızlarını yönetip yönetemeyeceği sorusuna “Öyle düşünüyorum, ama her zaman kendim olacağım.” diyen Ten Hag, “Antrenörlüğe yaklaşımımı değiştiremeyeceğim. Sahip olduğunuz oyuncular oynadığınız şekli belirler ama oyuncuların taleplerini ve oyunculardan istediğimiz görevleri kontrol edeceğim.” sözleriyle yaklaşımını açıkladı.
Oyuncuların alacağı görevlere ben karar vereceğim. Eğer herhangi biri görevini yapamazsa, bunun farkında olacak, kim olduğu fark etmeksizin. Bu konuda geri adım atmayacağım.”
Futbol
Philippe Coutinho: "Barcelona, çocukluk hayalimdi"
4 SAAT ÖNCE
Ten Hag, sözleşme imzalamadan önce kulübe katılmak için bazı talepleri kulübe ilettiğini açıkladı.
52 yaşındaki Hollandalı menjer, Ajax’ın başında 2018-19 ve 2020-21 senelerinde Erdesive şampiyonluğu kazanırken, 2019 senesinde UEFA Şampiyonlar Ligi’nde yarı final oynadı. Ajax başında 210 maça çıkan Ten Hag, 156 galibiyet aldı.
Düğüm bende çözümleniyor ve ben de takımın sonuçlarına göre yargılanacağım. Diktatör olmak istemiyorum ama beraber çalışmak istiyorum. Ancak transferlerimde sözüm geçsin istiyorum, benim için şartlar bunlar.”
“Kazanmak zorundasınız yoksa yargılanırsınız. Bu, hiçbir zaman yeterli değil.”
Futbol
Kylian Mbappe: "Paris, benim şehrim"
6 SAAT ÖNCE
Futbol
Ronaldo'ya yeşil ışık
16/05/2022 - 18:38