Galatasaray’ın duayen ismi İnan Kıraç, dün katıldığı Telegol programında Adnan Polat yönetiminin görevi bırakması gerektiğini söyledi. 27 Mart’taki mali kongrede üyelerin yönetimi ibra etmeyeceklerini vurgulayan Kıraç, ‘bize gelip fikir danışsalardı durum bu noktalara gelmezdi’ dedi.
Dört yılda 24 yabancı oyuncuya 36 milyon avro harcandığına dikkat çeken İnan Kıraç, transfer politikasındaki açmazları da eleştirdi.
Kıraç, Adnan Öztürk ve Faruk Süren ile konuşarak başkanlık için yeni ismin Ünal Aysal olmasını uygun gördüğünü söyledi. Aysal’ın şirket yönetmeyi bildiğini, tecrübesinin önemli olduğunu belirten ve Ali Dürüst’ün de futbolun başına geçeceğini öne süren Kıraç, Faruk Süren’in de yeni kurulacak yönetimde görev alacağını açıkladı.
Süper Lig
"Başarısızlığın bir parçasıyım ama..."
05/03/2011 - 21:15
Adnan Polat’tan “Bazı sorunları çözen kişi” olarak bahseden İnan Kıraç, “Burası spor kulübü. Aldığımız neticeler ve tarz bize yakışmamıştır. Geçmişte kötü günler oldu ama hiç birbirimize düşmedik” dedi.
Hagi’nin tribünler tarafından yuhalanmasını da doğru bulmadığını ifade eden Kıraç, “Galatasaray ruhu denen bir ruh vardır. Bugün herkes kopmuş, beraberliğin bittiği bir yapı var. Bu böyle gidemez. Değiştirmek mecburiyetindeyiz” şeklinde konuştu.
Işın Çelebi: Yeni Abramovich’ler yaratılmamalı

İnan Kıraç’ın ardından programa bağlanan Galatasaray ikinci başkanı Işın Çelebi, “İnan Kıraç beni çok iyi tanır. Çapımı, kimliğimi çok iyi bilir. Ben de kendisini çok iyi tanırım. Galatasaray’ın yapacağı çok ciddi işler var. Dışarıdan para akıtarak halledilecek işler değil bunlar. Galatasaray’ın paraya ihtiyacı yok. Galatasaray 20 yıl öncesinin mantığıyla, kişilerle yönetilemez. Galatasaray 16 bin genel kurul üyesinin kulübüdür. Yeni Abramovich’ler yaratmakla Galatasaray’ın yönetilmeyeceğinin altını çizmek istiyorum. Gelir 200 milyon doların üstüne çıktı. Borç 400-500 milyon dolar değil. Galatasaray’ın borcu toplam gelirinin içinde 2006 yılında yüzde 110’ün üstündeyken şu anda yüzde 60’lara düştü. 35 milyon dolar Vakıfbank’a, 70 milyon dolar da Denizbank, Şekerbank ve Halkbankası konsorsiyomuna borcu car. Galatasaray birleşmeyi gerçekleştir ama bitmedi. Bu dört aşamalı süreç. Hukuki aşamasını yaptık. Galatasaray’ın para sorunu yok. Futboldaki başarısızlık nedeniyle, kurumsal yapılaşmaya mani olmak doğru değil” ifadelerini kullandı.

Son olarak telefonla bağlanan eski Galatasaraylı yönetici Haldun Üstünel, “Şu an Galatasaray yönetiminde olmayı düşünmüyorum. Bunu kesinlikle söyleyebilirim. Bu konuda da Adnan Polat’tan herhangi bir istek gelmedi. Biz 14 sene şampiyonluk görmedik. Bugün herkes eleştiriyor. Bence bu süreçte dozaj aşıldı. Galatasaray’a gönül verenler ‘biz nasıl düzeliriz’ bunu düşünmeliyiz” dedi.
Süper Lig
“İstifa da bir hizmettir”
05/03/2011 - 20:22
Süper Lig
Gol sesi yerine istifa sesleri
05/03/2011 - 18:29