Dias, ilk üçteki diğer iki aday Tottenham santrforu Harry Kane ve Manchester City'den takım arkadaşı orta saha oyucusu Kevin De Bruyne'yi geride bırakarak ödüle uzandı.
Derneğe üye futbol yazarlarının oylarıyla belirlenen ödülün sahibi Dias, John Stones ile birlikte Pep Guardiola'nın stoper tandemini oluşturuyordu. Eylül 2020'de takıma katılmasıyla birlikte City'nin de savunmadaki başarısını arttıran Portekizli futbolcu, lig şampiyonluğunun yanı sıra City'nin ligde en az gol yiyen takım olmasında da önemli rol oynadı.
Ödül sonrası kulübün internet sitesine konuşan Dias, başarısından dolayı duyduğu mutluluğu şu sözlerle aktardı.
Futbol
"25 buçuk kupa kazandım"
09/06/2021 - 11:28
"Bu çok büyük bir ayrıcalık. Çok, çok mutluyum ama bunu takımın başarısı olmadan gerçekleştiremezdim."
"Takımdaki herkes bu ödülü hak etti. Yalnızca ben ,bir savunma oyuncusu olarak, bu ödülü alabildim."
"Bu çok özel bir anlama geliyor. Çünkü normalde bitiriciler spot ışıklarını alanlar olur. Ancak bu ödülü benim almış olmam takıma, çalışma şeklimize ve oyunu nasıl geliştirdiğimize büyük bir örnek."
Ruben Dias, Premier Lig şampiyonluğunu garantilemiş olan ve hafta sonu Everton maçı sonrası kupasına kavuşacak olan Manchester City'deki takımdaşlığın önemine dikkat çekti.
https://i.eurosport.com/2021/05/13/3131498.jpg
"Bu sahada sahip olduğumuz bütünlüğü, takımdaki ruhu ve performansımızı yansıtıyor."
"En önemlisi sizin gibi düşünen ve aynı zihniyete sahip oyunculara sahip olmak, takımın ne kadar önemli olduğunu bilen ve 'eğer düşersen, ben senin için oradayım' diyebilen."
"Bunu bizim takımımızda çok görürsünüz. Birisi bir hata yaparsa, başka biri seni kurtarmak için orada olacaktır, sana arka çıkmak için."
"Bu ödül ve Premier Lig şampiyonluğumuz benim için bir anlam ifade edecekse, bunun büyük kısmını onlara [takım arkadaşlarıma] vermek isterim. Bunu onlara ve her zaman benimle olan aileme adamak istiyorum.
Ruben Dias, yaz transfer döneminde 68 milyon avroluk bonservis bedeliyle Benfica'dan Manchester City'nin yolunu tutmuştu.
Öte yandan sezonu Kadınlar Süper Ligi'nde şampiyon tamamlayan Chelsea forveti Fran Kirby, Futbol Yazarları Derneği Yılın Kadın Futbolcusu olarak gösterilmişti.
Futbol
"Bir tenis maçı oynamayacağız"
29/05/2021 - 07:43
Futbol
PREMIER LİG’DE NELER OLUYOR?
10/12/2020 - 11:09