Justin Thomas, PGA Tour'daki golf sahalarının yeterince zorlu olup olmadığı konusundaki tartışmalara son noktayı koydu.
Puanlamada en büyük faktörün yetkililer tarafından verilen kararların değil, hava koşullarının olduğunu söyleyen Thomas, "Bu benim için sinir bozucu çünkü insanlar Kapalua için deli oluyor ve golf sahası kurulumunun çok kolay olduğunu söylüyorlar. Bakın, kaç kere söyleyeceğimi bilmiyorum ama bize yumuşak bir saha verirseniz ve rüzgar olmazsa, hiçbir şey elde edemeyiz" dedi.
Dünya bir numarası Jon Rahm, geçtiğimiz hafta La Quinta Country Club sırasında The American Express için küfür ederken kameralara yakalanmıştı.
Zurich Classic of New Orleans
New Orleans Zürih Klasik | Dördüncü Gün
25/04/2022 - 10:19
https://i.eurosport.com/2021/03/15/3012077.jpg
Rahm, dünyanın en iyi golfçüleri olarak PGA Tour'da yarıştıklarını ifade ederken kolay bir golf sahasında yarışmak istemediğini dile getirmişti. Küfürlü açıklaması için tepkisini geri çekmeyen Rahm, kayıt altında olmadığını bilse o şekilde küfürlü cevap vermemiş olacağını söylemişti.
Thomas ise bir golf sahasındaki zorlukların yetkililerin elinde olmadığı görüşünde.
"Bir parkurun ne kadar zorlu olduğu konusunda nihai söz Tabiat Ana'ya aittir."
"Bir gün biraz rüzgar alırsak ve zemin daha da sertleşir ve hızlanırsa, puanlar daha yüksek olacaktır. Biraz yağmur yağarsa, zemin yumuşarsa ve rüzgar olmazsa, puanlar daha düşük olacak."
Eski dünya bir numarası gülerek, daha sert bir golf sahasını tercih edeceğini düşünmekten hoşlanırken, daha kolay olanlarda çok fazla başarı elde ettiğini söyledi.
"Hayatım buna bağlı olsaydı ve bir golf turnuvası kazanmam gerekseydi, muhtemelen TPC Kuala Lumpur'u seçerdim, ancak bunun dışında durum bu ve bulunduğunuz yerden en iyi şekilde yararlanmanız gerekiyor."
Zurich Classic of New Orleans
New Orleans Zürih Klasik | Üçüncü gün
25/04/2022 - 05:41
Zurich Classic of New Orleans
New Orleans Zürih Klasik | İkinci Gün
25/04/2022 - 05:35