PGA Tour’da ekim ayının ikinci turnuvası olan Shriners Children Open’da Sungjae Im, 24 vuruşluk avantajla şampiyonluğa ulaştı. Final gününe altıncı sırada başlayan Güney Koreli golfçü, günü toplam parın dokuz vuruş altında tamamladı ve dokuz çukurda birdie yaptı. İkinci dokuzdaki ilk dört çukuru birdie ile tamamlayan Im, kalan çukurları parla bitirdi.
Turnuvaya hatasız başlayan ve ilk gün sekiz, ikinci gün ise yedi vuruşluk avantaj elde ederek toplamda 15 vuruş avantajına ulaşan Sungjae Im, üçüncü gün sonunda liderliği kaybetti. Dört gün süren turnuvanın üç gününde hata yapmayan Güney Koreli golfçü, üçüncü turda dört çukurda parın bir vuruş üstüne çıkarak bogey yaptı.
Perşembe günü turnuvaya başlamadan önce FedEx Cup sıralamasında 59. sıraya ortak olan Sungjae Im, elde ettiği şampiyonlukla birlikte 57 sıra yükselerek ikinci sıraya yerleşti. Genç golfçü geçtiğimiz yıl The Honda Classic’de şampiyonluğa ulaşmış ve PGA Tour’daki ilk zaferini elde etmişti.
Golf
Ev sahibi Hideki Matsuyama hata yapmadı
10 SAAT ÖNCE
Turnuvanın final gününde şampiyonluk için yarışan bir diğer isim Matthew Wolff ise ikinci oldu. Birinci ve üçüncü günü hatasız tamamlayan Wolff, ikinci gün üçüncü çukurda triple bogey yaptı. Dört parlık çukuru yedi vuruşta tamamlayan Amerikalı golfçü, günü dört vuruşluk avantajla tamamlarken daha düşük bir skorla turu tamamlama şansını kaybetti. Final gününde ise ilk dokuzu hatasız geçen ve üç çukurda parın bir vuruş altına inmeyi başaran Wolff, ikinci dokuzda iki bogey ve iki birdie yaparak turnuvayı tamamladı.
Shriners Children’s Open’da üçüncülüğü üç isim paylaştı. Turnuvanın final gününe ilk sıraya ortak olarak başlayan Adam Schenk’le birlikte Marc Leishman ve Rory Sabbatini turnuvada 19 vuruşluk avantajla üçüncü oldu.
Leishman ve Sabbatini son turu tek hata ile tamamlarken Schenk, ilk dokuzdaki üç çukurda bogey yaptı ve iki sıra kaybetti. Leishman önceki güne 12 sıra, Sabbatini ise yedi sıra yükseldi. Adam Schenk geçtiğimiz yılki turnuvada ikinciliği Austin Cook ile paylaşmıştı.
Geçtiğimiz yılın şampiyonu Martin Laird ise turnuvayı 11. sıraya ortak olarak tamamladı. Toplamda 16 vuruşluk avantaja ulaşan İskoç golfçü, turnuvanın son gününde iki çukurda bogey yaparken dört çukurda birdie, dokuzuncu çukurda ise eagle yaptı.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
PGA Championship
PGA Championship | Zozo Championship
22/10/2021 - 13:00
Golf
Golf TV | Önemli Anlar
21/10/2021 - 05:22