FedEx Cup play-offlarının ikinci turnuvasında Patrick Cantlay şampiyonluğa ulaştı. 3. gün sonunda liderliğe yükselen Cantlay, Bryson DeChambeau’yu altı çukurda oynanan play-offta mağlup etti.
Turnuvanın ilk iki gününe iyi başlayan ve 15 vuruş avantajına ulaşan Cantlay, son günde de toplam parın altına inerek 66 vuruşta günü tamamladı.
BMW Championship’in ikinci gününde toplam parın 12 vuruş altına inerek mükemmele yakın bir performans sergileyen Bryson DeChambeau da son turu altı vuruş avantajıyla tamamladı ve Patrick Cantlay gibi 27 vuruş avantajına ulaştı
Golf
PGA Tour'da yeni sezonun ilk şampiyonu Max Homa
17 SAAT ÖNCE
17 ve 18. çukurlarda oynanan play-offun ilk dört turunda Cantlay ve DeChambeau çukurları parla geçerken beşinci turda iki isim de birdie yaptı. 18. çukurda oynanan altıncı turda ise parın bir altına inmeyi başaran Cantlay, rakibinin 3 veya daha az vuruşta çukuru tamamlayamamasının ardından şampiyon oldu.
Kazandığı şampiyonlukla FedEx Cup sıralamasında üç basamak yükselerek ilk sıraya yerleşen Patrick Cantlay, gelecek haftaki final turnuvası öncesinde büyük bir avantaj sağladı.
https://i.eurosport.com/2021/07/25/3180602.jpg
Turnuvanın son gününe üçüncü sırada başlayan Sungjae Im ve dördüncü sırada başlayan Rory McIlroy, gün sonunda yerlerini korudu.
Önceki güne 17 sıra yükselerek 15. sıraya ortak olan Tony Finau son günün en çok sıra atlayan ismi olurken 31 sıra kaybeden Maverick McNealy ise son turun kaybeden isimlerinden birisi oldu.
Geçtiğimiz yılın şampiyonu Jon Rahm ise turnuvayı dokuzuncu sıraya ortak olarak tamamladı. Birinci, ikinci ve dördüncü turda sadece bir çukurda hata yapan İspanyol golfçü, üçüncü turda yaptığı hatalar sebebiyle üst sıralarda yer alma şansını kaybetti. Üçüncü turda altı çukuru birdie ile geçmesine rağmen dört çukurda parın bir üstüne çıkan İspanyol golfçü, turnuvayı 18 vuruş avantajıyla tamamladı.
PGA Tour’da sezon gelecek hafta oynanacak Tour Championship ile sona erecek ve şampiyon belli olacak. Tour Championship sonunda en fazla puana sahip olan oyuncu FedEx Cup!ı kazanacak ve 15 milyon dolar değerindeki ödülün sahibi olacak.
Perşembe günü başlayacak turnuva öncesinde 4 bin 302 puanla Patrick Cantlay birinci, 3 bin 564 puanla Tony Finau ikinci, 3 bin 189 puanla Bryson DeChambeau üçüncü sırada yer alıyor.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
Fortinet Championship
Fortinet Championship | Gün #4 - Önemli Anlar
20/09/2021 - 05:05
Fortinet Championship
Fortinet Championship | Gün #3 - Önemli Anlar
19/09/2021 - 07:05