PGA Tour’da takvim yılının sondan üçüncü turnuvası olan The RSM Classic’te Talor Gooch, 22 vuruşluk avantajıyla şampiyonluğa ulaştı. Turnuvanın ikinci gününde liderliğe yükselen Amerikalı golfçü, diğer günlerde de ilk sıradaki yerini korumayı başardı. Dört gün boyunca sadece iki çukurda hata yapan Gooch, turnuvanın açılış ve kapanış turlarını herhangi bir çukurda parın üstüne çıkmadan tamamladı.
Final gününde ilk dokuzu iki birdie ile geçen Amerikalı golfçü, ikinci dokuzda ise dört birdie ile günü tamamladı ve kariyerinin ilk PGA Tour turnuva zaferini elde etti. Gooch, bu şampiyonlukla birlikte FedEx Cup sıralamasında 13 basamak yükselerek ilk sıraya yerleşirken 1 milyon 296 bin dolarlık ödülün de sahibi oldu.
Turnuvanın ilk turunu lider tamamlayan ancak sonraki turlarda ilk sıranın uzağında kalan Sebastian Muñoz ise turnuvayı üçüncü sırada tamamladı. İkinci gün sonunda ikinci sıraya gerileyen Muñoz, final gününde de sıra kaybetti. Venezuelalı golfçü, son gün ilk dokuzda bir çukuru bogey ile geçerken ikinci dokuzda yapmış olduğu dört birdie ile günü toplam parın beş vuruş altında, toplamda ise 18 vuruşluk avantajla noktaladı.
The RSM Classic
PGA Championship | RSM Klasik - Gün #4
23/11/2021 - 04:25
Üçüncü güne göre üç sıra yükselen Mackenzi Hughes ise turnuvayı ikinci sırada tamamladı. Oldukça iyi geçirdiği son güne rağmen Talor Gooch’un üç vuruş arkasında kalan Hughes, üçüncü gündeki hatalarını telafi edemedi. İlk iki turda elde ettiği dokuz vuruşluk avantajı üçüncü günde geliştiremeyen ve günü toplam para eşit vuruş sayısında tamamlayan Kanadalı golfçü, son günde sekiz vuruşluk avantaj elde etmesine rağmen şampiyonluğa ulaşamadı.
The RSM Classic’te geçtiğimiz yılın şampiyonu Robert Streb ise ikinci gün sonunda turnuvaya veda etti. Streb, dört vuruşluk cut sınırının altında kalırken ilk günü toplam parın üç vuruş altında tamamladı. İkinci günde ise kötü bir oyunla toplam parın bir vuruş üstüne çıkan Amerikalı golfçü turnuvayı 3 vuruşluk avantajla bitirdi.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
The RSM Classic
PGA Championship | RSM Klasik - Gün #2
20/11/2021 - 10:35
PGA Championship
PGA Championship | RSM Klasik - Gün #1
19/11/2021 - 09:36