Turnuvanın üçüncü gününde şiddetli rüzgar sebebiyle turunu tamamlayamayan Max Homa, final turu öncesinde eksik çukurlarını tamamlayıp son güne başlayan isimlerdendi. İlk üç günün lideri Sam Burns gibi beş eksik çukuru olan Homa, bu çukurlarda herhangi bir avantaj elde edemeden final turuna başladı. Final turunda hata yapmayan Amerikalı golfçü, günü beş birdie ile bitirirken toplam 12 vuruş avantajına ulaştı.
Max Homa’ya göre daha az eksik çukuru bulunan Tony Finau’da Homa gibi kalan çukurlarını parla geçti ve final turuna beş vuruşluk avantajla başladı. Oldukça iyi bir performans sergileyerek yedi vuruşluk bir avantaj yakalayan Finau, turu tek hata ile bitirirken sekiz çukuru birdie ile geçti ve Homa ile vuruş avantajını eşitleyerek playoffa kaldı.
Oynanan playoffta Max Homa ve Tony Finau ilk çukurda avantaj yakalayamazken kazananı belirleyecek ikinci çukurdaki vuruşlarda Finau, Homa’ya göre daha fazla vuruşta çukuru tamamladığı için turnuvayı kaybetti. Son PGA Tour zaferini 2019 Wells Fargo Championship’te kazanan Homa, iki yıl sonra PGA Tour’da turnuva kazanmış oldu.
Golf
Patrick Cantlay’dan ikinci Memorial zaferi
07/06/2021 - 16:29
Turnuvaya üç gün liderlik eden ancak eksik çukurlarda ve finalde hata yapan Sam Burns turnuvayı üçüncü sırada tamamladı. Rüzgâr sebebiyle turunu tamamlayamayan golfçülerden olan Burns, beş eksik çukurundan biri olan 14. çukurda bogey yaptı ve üçüncü turu toplam parın üç vuruş üstünde bitirdi. Final turuna iyi başlayan Amerikalı golfçü, 12. çukura kadar dört birdie yaparken sonrasında üç bogey ile kazandığı avantajı kaybetti. 17. çukurda da birdie yapan Sam Burns, turnuvayı Max Homa ve Tony Finau’nun arkasında 11 vuruşluk avantajla tamamladı.
https://i.eurosport.com/2021/02/21/2999979.jpg
The Genesis Invitational’ın son gününde en çok sıra atlayan isim Scottie Scheffer oldu. Scheffler final turunda toplam parın beş vuruş altına inerek 29 sıra yükselirken turnuvayı 20. sıraya ortak olarak tamamladı. Amerikalı golfçü, günü altı birdie ve bir bogey ile bitirdi.
Son günün kaybeden ismi ise Tyler McCumber’dı. 30 sıra kaybeden Amerikalı golfçü turnuvayı 52. sıraya ortak olarak tamamladı. McCumber, son turda beş kez parın bir üstüne çıkarak bogey yaparken iki çukuru birdie ile geçti.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
Golf
Charles Schwab Challenge’da şampiyon Jason Kokrak
01/06/2021 - 06:12
Golf
"Bir numaralı hedefim: kendi başıma yürüyebilmek"
28/05/2021 - 08:32