Golf
Turkish Airlines Open

Turkish Airlines Open'a bir yıldız daha geliyor

Share this with
Copy
Share this article

Rory McIlroy celebrates winning the FedEx Cup

Image credit: Reuters

ByEurosport Türkiye
30/09/2016 at 13:26

Tiger Woods'un ardından Rory McIlroy da Belek'te düzenlenecek turnuvaya katılacağını açıkladı.

Dünyaca ünlü Golfçü Rory McIlroy kasım ayında Antalya'da düzenlenecek Turkish Airlines Open Golf Turnuvası'na katılacak.

Race to Dubai Final Serisi’nin ilk ayağı olan turnuvaya kariyerinde üçüncü kez katılacak 27 yaşındaki McIlroy, Tiger Woods ile birlikte Türkiye'ye gelecek.

Turkish Airlines Open

Tiger Woods bir kez daha Türkiye'ye geliyor

20/09/2016 AT 13:05

Belek Regnum Carya Golf & Spa Resort tesislerinde düzenlenecek turnuvaya ilişkin açıklama yapan McIlroy, daha önceki Türkiye deneyimlerimden gerçekten çok zevk aldığını, tekrar gitmek için sabırsızlandığını belirterek, "Antalya Belek'te düzenlenecek Turkish Airlines Open turnuvası, Race to Dubai'nin sonucunun belirlenmesinde çok önemli bir rol oynayacağından, bu sene daha da iyi bir performans sergilemeyi umuyorum. Bu turnuva, sezonun zirvesine giden yolda önemli bir yarışın başlangıcı. Turkish Airlines Open, şimdiden golf takviminde önemli bir hafta olarak yerini aldı ve herkesin bu turnuvayı dört gözle beklediğini biliyorum." ifadelerini kullandı.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı ise, Tiger Woods'un katılacağının kesinleşmesinin ardından, Belek'teki turnuvada McIlroy'u da üçüncü kez ağırlayacak olmanın heyecanını yaşadıklarını bildirdi.

McIlroy'un bu sporun gerçek kahramanlarından biri olduğunu belirten Aycı, "Onun burada mücadele etmesi, hem seyircilerin hem de oyuncuların heyecanını arttıracak. Bugüne kadar düzenlenen en iyi turnuva olması beklenen etkinlikte, bu keyifli maceraya tanıklık etmek için sabırsızlanıyoruz." değerlendirmesini yaptı.

Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu da bugüne kadar düzenlenen üç turnuvanın birbirinden başarılı olduğunu kaydederek, "Ancak bu seneki turnuvanın bugüne kadarkilerin en iyisi olacağına inanıyoruz. Avrupa'nın bir numarası ve FedEX Cup galibi Rory'nin, Tiger Woods gibi bir ikonla kıran kırana mücadelesine ev sahipliği yapacak olmamız da bu kanaatimizi güçlendiriyor." değerlendirmesinde bulundu.

3-6 Kasım'da düzenlenecek turnuvada 78 sporcu, 7 milyon dolarlık büyük ödül için mücadele edecek.

Golf

“Eğlenmek için trash-talk yapacağız ve bu harika olacak”

27/04/2020 AT 15:16
Golf

“Oğlumla kıyasıya bir rekabet içerisindeyiz”

10/04/2020 AT 07:16
Related Topics
GolfTurkish Airlines Open
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Golf

“Eğlenmek için trash-talk yapacağız ve bu harika olacak”

27/04/2020 AT 15:16

Latest Videos

Golf

Yılın atışı!

00:00:45

Most popular

WEC

The Race All-Star - 16/05

16/05/2020 AT 13:47
View more