Tüm yıldızların bir arada toplandığı Gold Over America Tour’da ilk sırada perfromans gösterecek olan Biles, gösteriye sadece kendi imza hareketi ile katılacak ve herhangi bir havada bükülme hareketi yapmayacak.
Sergileyeceği hareketlerin üzerinde konuşan ve konuşurken duygusallaşan Simone Biles; “Sonuna dek yaptığım bir hareketi yaşadığım onca şeyden dolayı yapamamak delilik çünkü bu sporu çok seviyorum. Bu çok zor. Üzgünüm. İnsanların yaşadıklarımın büyüklüğünü anladıklarını sanmıyorum, fakat yaşadığım bunca şeyi yaptığım için kendimle gurur duyuyorum.”
Tokyo Olimpiyatları’ndan çekilme nedenini ise Biles, bükülme hareketleri ve akıl sağlığının iyi olmadığı şeklinde açıkladı.
Jimnastik
Biles: "Tokyo'dan çekilmeliydim"
29/09/2021 - 05:14
https://i.eurosport.com/2021/08/20/3204144.jpg
Bu sorunların devam ettiğini dile getiren Biles; “Akıl sağlığım geri geldiğinde, bükülme hareketlerim geri gelecek. Yine de cimnastik yapmaktan korkuyorum.”
Tokyo Olimpiyatları’nda akıl sağlığı ile ilgili sorun yaşayan Biles, tüm bunların yanı sıra kendisi ile aynı kaderi paylaşan kişilere de yardım etmek istediğini dile getirdi.
Amerikalı cimnastikçi Biles, akıl sağlığı uygulaması Cerebral’ın baş sorumlusu ile ortak bir şekilde çalıştığını, aynı zamanda şirkette bir yatırımcı haline geldiğini duyurdu.
Efsane yüzücü Michaels Phelps’in çevrimiçi terapi şirketi Talkspace ile ortaklık kurmasından sonra Biles, akıl sağlığı hakkında bir şirkete destek veren bir diğer olimpiyat sporcusu oldu.
Tokyo 2020
Jimnastik - Tokyo 2020 - Olimpiyatların Önemli Anları
26/07/2021 - 19:18
Jimnastik
"Odağım Tokyo Olimpiyatları"
08/04/2021 - 14:02