Snooker
Dünya Şampiyonaları

"Dünya Şampiyonası en kötü turnuvam"

Share this with
Copy
Share this article

Ronnie O'Sullivan during the World Championship final with Mark Selby.

Image credit: Eurosport

ByEurosport Türkiye
08/02/2016 at 15:50

5 kez dünya şampiyonu olan snooker efsanesi Ronnie O'Sullivan, turnuva formatını hedef aldı.

Snooker dünyasının efsane ismi Ronnie O'Sullivan, oyunun en prestijli organizasyonu olan Dünya Şampiyonası'nın gereksiz derecede uzun sürdüğünü dile getirdi.

Kariyerinde 5 kez kupaya ulaştığı Dünya Şampiyonası için "En kötü turnuvam" nitelemesinde bulunan 40 yaşındaki oyuncu, dünya şampiyonu olduktan sonra keyiften ziyade rahatlama yaşadığını belirtti.

Snooker

“Umarım derecemi geçemez”

6 SAAT ÖNCE

"Ben bu oyunu artık keyif almak için oynuyorum ve Sheffield'a (Dünya Şampiyonası'nın düzenlendiği şehir) gitmek için can attığım söylenemez" diyen Ronnie, turnuva formatının yarı yarıya kısalması gerektiğini söyledi.

"Bu turnuva olimpiyatlardan bile uzun sürüyor" açıklamasını yapan Ronnie, "Şampiyon olmak için sırasıyla 19, 25, 33, 35 frame'lik maçlara çıkıyorsunuz. Aynı rakiple 2, hatta bazen 3 gün süren maçlar yapmaya hiç gerek yok" ifadelerini kullandı.

Ronnie, büyük organizasyonlar için Masters formatının örnek alınması gerektiğini söyledi. Snooker'da "Triple Crown"u ("Üçlü Taç") tamamlayan turnuvalardan biri olan Masters'ta final maçı 19 frame üstünden oynanıyor.

Snookerda büyük turnuvaların formatına dair tartışmalar daha önce de yaşanmış, son olarak Birleşik Krallık Şampiyonası'nda frame sayılarını azaltan format değişikliği, özellikle oyuncular tarafından sert bir dille eleştirilmişti.

Snooker

"Çok sıkıldım!"

24/05/2019 AT 08:48
Snooker

Asırlık "Roket"

15/03/2019 AT 13:33
Related Topics
SnookerDünya ŞampiyonalarıRonnie O'Sullivan
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Snooker

“Umarım derecemi geçemez”

6 SAAT ÖNCE

Latest Videos

Galler Açık

Galler Açık : Kyren Wilson'dan 147

00:04:14

Most popular

WEC

The Race All-Star - 16/05

16/05/2020 AT 13:47
View more