Snooker heyecanı, Milton Keynes'te ve Eurosport ekranlarında kıyasıya devam ediyor. Dün oynanan üçüncü ve dördüncü tur maçları sonucu İngiltere Açık'ta son sekiz eşleşmeleri belli oldu. Son dünya şampiyonu Ronnie O'Sullivan, üçüncü turdaki rakibi Matthew Stevens'a 4-1 kaybederek turnuvaya erken veda etti. "Onu yenmenin anahtarı, baskı altına alabilmek ve birkaç atış kaçırmasını sağlamak. O aynısını rakiplerine uyguluyor. Bloklardan kurtulursam kaybedecek bir şeyim olmadığımı düşündüm ve toplara iyi vurdum." diyeren O'Sullivan'a karşı oynadığı maçı değerlendiren Stevens, dördüncü turda Jak Jones'a karşı oynadığı maçtan 4-3 mağlup ayrıldı.

Ronnie O'Sullivan

Görsel kaynağı: Eurosport

Snooker
12 Ekim'de başlayacak olan Snooker İngiltere Açık'ta ilk tur eşleşmeleri belli oldu
10/10/2020 - 08:02

Turnuvaya çekişmeli bir başlangıç yapan Judd Trump, ilk üç turdaki maçlarını 3-1'den geri dönerek kazandı. Fakat dördüncü turdaki rakibi Gary Wilson'ı 4-1 ile geçen dünya bir numarası daha iyi oynaması gerektiğini düşünüyor. Nitekim çeyrek finaldeki rakibi Kyren Wilson ile son karşılaşmaları Ağustos ayında düzenlenen Dünya Snooker Şampiyonası'nda gerçekleşmiş ve Trump, o turnuvada final oynayacak rakibine elenmekten kurtulamamıştı. Kyren Wilson ise İngiltere Açık'ın dördüncü turunda Ben Woollaston'u 4-0'lık skorla rahat geçti.

İlk dört turun yedi frame üzerinden oynandığı turnuvada, çeyrek finaller dokuz frame üzerinden oynanacak. Mark Selby, Neil Robertson ve John Higgins gibi isimlerin de çeyrek finale yükseldiği gecede dördüncü turun toplu sonuçları ve son sekiz eşleşmeleri şu şekilde oluştu.

Dördüncü Tur Sonuçları

J. Jones - M. Stevens 4-3

N. Robertson - B. Hawkins 4-2

J. Trump - G. Wilson 4-1

M. Selby - H. Vafaei 4-3

A. Higginson - Y. Zhou 0-4

K. Wilson - B. Woollaston 4-0

J. Higgins - J. Ding 4-1

R. Williams - A. McGill 4-1

Çeyrek Final Eşleşmeleri

J. Higgins - J. Jones

M. Selby - Y. Zhou

J. Trump - K. Wilson

R. Williams - N. Robertson

Snooker
European Masters'ta günün maç programı
21/09/2020 - 20:59
Snooker
"Genç oyuncular o kadar kötü ki ilk 50'den düşmem için kolumu kaybetmem lazım"
10/08/2020 - 07:49